Както при всеки успешен ход на Киев, след оплакванията и критиките следват руските заплахи. След като отмина шокът от дръзката операция „Паяжина“, която обхвана цялата руска територия от далечния север до Сибир и унищожи десетина по последна информация ) стратегически бомбардировача в техните бази, руските пропагандисти започнаха да вдигат глави. „Не, това не е Пърл Харбър“, казват те, „но нашият отговор ще бъде точно Пърл Харбър“.
Сега остава и да намерят какво наказание да се наложат на украинците след претърпеното унижение. Традиционно има гласове в Русия, които веднага размахват атомната бомба, още повече че бомбардировачите Ту-95, Ту-22 и Ту-160, които бяха набелязани от украинците, са част от „ядрената триада“ на руското възпиращо въздействие (суша, море и въздух). Следователно е легитимно да отговорим с ядрено оръжие, твърдят сега много военни кореспонденти (военкори) заплашвайки директно украинската столица. "Унищожението на нашите носители на ядрено оръжие е покушение срещу стратегическата защита на Русия и опит да се намали ядрената ни мощ. Киев трябва да бъде унищожен по показателен начин. В противен случай целият свят ще си помисли, че с Русия може да се постъпва по този начин. А след ядрената гъба ще можем да се замислим кой е виновен при нас за случилото се », пише влиятелният Telegram канал "Два майора", близък до руските военни.
Да, но надали. Други гласове, не по малко патриотично настроени, пък традиционно се жалват от слабата реакция на Русия в подобни случаи. „Нашият Черноморски флот вече претърпя колосални щети — по-лошо не можеше да бъде. И какво? Да на би тогава да ги фраснахме ? “, се ядосва украинският сепаратист Олег Царьов, който стана един от най ярките привърженици на „руския свят“. Той в известен смисъл е прав. Даже и придворния журналист на Кремъл, Павел Зарубин, в своя скорошен хвалебствен филм по случай 25 годишнината на идването на власт на Путин го пита: "Вас непрекъснато ви провокират. И Запада, и украинците. Не Ви ли се иска да ги фраснете така че дълго време да ни помнят? На което Путин отговаря: Е как де не ми се иска. Непрекъснато ми се иска. Но се боря с това желание."
Тук посланието е ясно. Господарят на Кремъл е хладнокръвен и отговорен държавен глава, за разлика от тези които го провокират. Същият наратив предвижда че възмездие ще има, но не веднага. Както се казва във Франция: Отмъщението е ястие, което се поднася студено.
Но не всички виждат така нещата. Множество източници от президентската администрация често споделят, в условие на анонимност, че руският президент най-много мрази да взима решения „под давление“, тоест мрази някой и още по-малко общественото мнение да му диктува какво да прави. И това не е от вчера. Помните ли неадекватното му поведение по време потъването на подводницата "Курск"? За някои, руският президент е нерешителен. А за неговите критици: просто страхлив. Последните ни припомнят неговия болен страх от вируси и зарази. По време на ковид-епидемията Владимир Путин си спечели даже не много елегантния прякор в Москва на „бункерен дядка“. Но оттогава, може би благодарение на войната, е в супер форма. Да видим сега как ще му се отрази операцията „Паяжина“…
Новата сводка "Конфиденциално от Кремъл" можете да четете и в канала ни в Телеграм.
Вашата подкрепа е добре дошла, колкото и скромна да е тя!
--------------------
Извънредното предаване на OFFNews за операция "Паяжина" можете да видите тук, а ако Ви харесва, абонирайте се за канала на OFFNews в YouTube, за да виждате анотации за извънредните ни включвания!

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2010
13
03.06 2025 в 13:56
2878
12
02.06 2025 в 23:56
17762
11
02.06 2025 в 23:14
13805
10
02.06 2025 в 22:24
2878
9
02.06 2025 в 22:13
-60
8
02.06 2025 в 22:11
2878
7
02.06 2025 в 22:00
2878
6
02.06 2025 в 21:59
24373
5
02.06 2025 в 21:46
Има самоубийствени геноцидни горделивци алкохолизирани, дето без да им мигнат мокрите очи ще натиснат копчето.
Дано няма нюк.
3935
4
02.06 2025 в 21:11
Пълни душата.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други