Министър-председателят в оставка Пламен Орешарски заяви чрез социалната мрежа "Фейсбук", че следи ситуацията в гр. Мизия.
"Във връзка със ситуацията в гр. Мизия съм в непрекъсната координация с Цветлин Йовчев, Димитър Греков и Станислав Атанасов и съгласуваме предприемането на необходимите действия", написа в 11 ч. сутринта Орешарски.
По думите му в пострадалия район вече са главният секретар на МВР Светлозар Лзаров и вътрешният министър Цветлин Йовчев.
Публикуваме пълният текст на статуса на премиера:
Във връзка със ситуацията в гр. Мизия съм в непрекъсната координация с Цветлин Йовчев, Димитър Греков и Станислав Анастасов и съгласуваме предприемането на необходимите действия. В пострадалия район вече са Цветлин Йовчев и Светлозар Лазаров – главен секретар на МВР. От часове там е и Николай Николов – директор на ГД Пожарна безопасност и защита на населението. За съжаление, вече има една жертва от потопа в Мизия. Над 500 човека са евакуирани.
В петък МОСВ предупреди за жълт код в 15 области на страната за значителни валежи и гръмотевици - Видин, Монтана, Враца, София област, София град, Перник, Кюстендил, Благоевград, Плевен, Ловеч, Габрово, Пазарджик, Пловдив, Кърджали и Смолян. От тогава бесейновата дирекция към ведомството работи на 24-часов режим.
По данни на МОСВ няма язовири със скъсани стени.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.08 2014 в 20:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.08 2014 в 13:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.08 2014 в 13:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.08 2014 в 12:39
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.08 2014 в 12:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.08 2014 в 11:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.08 2014 в 11:48
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.08 2014 в 11:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие