
Лидерът на БСП Корнелия Нинова изпраща писмо до всички европейски посланици. С него тя ще сигнализира за полицейщина, авторитаризъм и ограничаване на правата на опозицията и на граждани, които имат искания към правителството у нас.
"Това е сериозно посегателство срещу демократични права на български граждани", каза Нинова пред журналисти в парламента. Думите ѝ идват след като вчера тя се оплака, че при посещенията ѝ с страната са протичали под полицейско наблюдение. "Чух, че това било заложено заради сигурността ми, защото ме пазят. Това е нелепо, няма нужда да ме пазят от Баба Дора или от хората", добави тя.
Нинова отново подчерта, че от БСП не са искали да има полицейско присъствие на срещите им в страната. Тя обясни, че все още няма официален отговор от органите на реда защо се е налага да има униформени при посещенията ѝ. "Получихме индиректен отговор от Цветан Цветанов, че това се правело с оглед на запазване на моята сигурност. Благодаря, няма заплаха за сигурността ми, каза още тя.
Следете новините ни в :
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11000
2
23.11 2018 в 14:09
Или планирате да изфабрикувате нападение срещу вас (както направи Доган преди години) и после да "оревета планетата".
Чудите се как да появите в новините, защото вече не остана човек, който не ви е научил "номерата"!
Почина кралицата на кънтри музиката Доли Партън
Мирчев: Копринков прави за Радев същото като Пеевски - завладява институции, служби, медии
Издирват дете, изчезнало в морето до Созопол
Мирчев: Копринков прави за Радев същото като Пеевски - завладява институции, служби, медии
Вежди Рашидов се ядоса и си прибра скулптури, дарени на Кърджали преди повече от 30 г. (обновена)
Група с качулки пребиха непълнолетно момче в Лясковец заради футболна фланелка