Иранските власти затягат контрола върху публикуваните онлайн снимки на жени без забрадка, предава АП.
Държавната телевизия съобщава, че фокусът на операция Spider II е върху интернет платформата Instagram.
Идентифицирани са 170 души, замесени в заснемането и публикуването на подобни фотографии. Сред тях са 58 модела и 59 гримьори и фотографи.
Засега от Instagram отказват коментар по темата.
В последните години в Иран се наблюдава тенденцията жените да носят задължителните забрадки все по-отпуснати, което предизвиква недоволството на консервативните мюсюлмани, пише агенцията.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19924
3
16.05 2016 в 18:41
Ако сегашната тенденция към християнизация се запази, след 20тина години около 50% от иранците ще са приели християнството – в домашни църкви и на всякакви невероятни места.
Другата тенденция е демографският срив. Той също не работи за моллите. Много се надявам този мракобесен режим да се срине по-бързо.
Радев плаши с руски ядрен удар срещу Украйна
Радев започва да ядосва ЕС: Пари ли искате? Помагате да умират украинци
ЕК поля със студен душ политическия ентусиазъм за реформите в България
Електроцентрала в Кувейт гори след иранска атака
Ако сте чужд инвеститор, бихте ли заложили на България?
Тагарев: Радев върви с бързи крачки срещу националния интерес
Ако сте чужд инвеститор, бихте ли заложили на България?