

Кметът на Пловдив Иван Тотев остава на поста си. Определението на окръжния съд е незаконно и няма основание да се приема, че служебното положение на Тотев ще повлияе на разследването.
Това реши днес Апелативният съд в Пловдив, който разгледа жалбата на Тотев срещу първоинстанционния съд да го отстрани временно след обвинение за длъжностно престъпление.
Според съдебния състав Иван Тотев е съдействал на ДАНС и на разследването за изясняване на случая. Не е обосновано и законосъобразно, че той може да повлияе на свидетелите, а и липсват доказателства за това, отсече апелативният съд.
Преди седмица кметът беше отстранен от поста си от Окръжния съд по искане на Софийска градска прокуратура заради разследването срещу него за строежа на зоокъта. На 10 януари Софийска градска прокуратура привлече Тотев като обвиняем за престъпление по служба, от което са настъпили значителни вреди за общината в размер на 1 000 000 лв.
Следете новините ни в :






























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27272
2
24.01 2017 в 14:31
Поредния невинен политик.
Иран: Отварянето на Ормузкия проток зависи от САЩ
Съдът остави за постоянно в ареста Христо Широков от ДПС
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Украйна увери, че не е насочвала дрона към България и обеща разследване
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Украйна увери, че не е насочвала дрона към България и обеща разследване
Бившият личен адвокат на Тръмп е новият главен прокурор на САЩ