темида

Пловдивският окръжен съд отстрани от длъжност кмета Иван Тотев

OFFNews 16 януари 2017 в 18:03 8626 5
Пловдивският окръжен съд отстрани от длъжност кмета Иван Тотев

Снимка БГНЕС

Иван Тотев.

Пловдивският окръжен съд отстрани от длъжност кмета на града Иван Тотев.

Съдът счете за основателни твърденията на прокурорите от Софийска градска прокуратура и не прие доказателствата, представени от защитата на Тотев.

Кметът е обвинен за извършено престъпление по служба, от което са настъпили значителни вреди за общината в размер на 1 млн. лв.

Според съдията по делото Силвия Цанкова искането на прокуратурата за отстраняването му от длъжност е основателно и дори да е в отпуск, кметът може да повлияе на показанията на свидетелите.

Решението на съда не е окончателно и може да бъде обжалвано в тридневен срок пред Апелативния съд в Пловдив.

Следващото заседание е насрочено за 24 януари от 10.00 ч.

Иван Тотев запази мълчание пред журналистите, а адвокатът му Красимир Елдъров съобщи, че ще обжалват решението.

Виж още за:
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

18038

5

косата

19.02 2017 в 11:12

Лошото е че и съдилищата са част от делаверите и реално правосъдия няма, само предизборни имитации...

24551

4

Нострадамус

17.01 2017 в 10:30

Далаверите на групировката ГЕРБ - Борисов, Цветанов, кметовете на София, Пловдив и Бургас -Фандъкова, Тотев и Николов НЯМАТ КРАЙ: ОТКРАДНАТИ СА МИЛИАРДИ от бюджета, от обществени поръчки, от саниране, от пътища и магистрали, и от Европейското финансиране, но прокуратурата още спи зимен сън!!!
 
X

"Детето трябва да стои в центъра на системата" - Ирина Манушева в подкаста на OFFNews