Телце на бебе изхвърлено на остров Кос

OFFNews 05 октомври 2015 в 08:30 6255 2
Телце на бебе изхвърлено на остров Кос

Телце на бебе е било изхвърлено в неделя на брега на Кос - гръцкият остров, който се намира на "фронтовата линия" на мигрантския поток, идващ от Турция, съобщи AFP, като цитира гръцката брегова охрана.

Тялото на момченцето - на възраст между 6 и 12 месеца - е било силно разложено. Било е облечено със зелени панталонки и бяла тениска. Намерено е на плажа пред хотел.

Властите смятат, че детето е от мигрантско семейство, което се е опитало да достигне остров Кос с малка гумена лодка.

Тялото е било откарано в болницата на острова за аутопсия.

Случаят напомня за 3-годишния Айлян Кюрди, чието тяло беше открито на турския бряг миналия месец. Шокиращите снимки на мъртвото дете, лежащо по лице на турския бряг подтикнаха европейските държави да откликнат по-ефективно на задълбочаващата се мигрантска криза.

Гръцката брегова охрана, която продължава да намира тела, изхвърлени от морето на бреговете на островите, се опасява, че положението ще стане още по-лошо с настъпването на зимата.

През септември най-малко 15 бебета и деца се удавили, когато претъпканата им лодка беше преобърната от силен вятър край егейския остров Фармакос.

Приблизително 630 000 души са влезли в Европейския съюз нелегално тази година. Над 310 000 от мигрантите са влезли през Гърция. Близо 3000 души са загинали или изчезнали по време на пътуването по море към островите.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
     
    X

    ДА ПОГОВОРИМ ЗА ПАРИ: Тръмп и митата: Как промениха световната икономика? (епизод 3)