Гръцките власти задържаха двама българи в Серес - жена на 51 години и мъж на 52 години - за незаконен внос на големи количества препарати за растителна защита, съобщава регионалният сайт „Вория“.
Задържането им е било в сряда в туристически автобус малко след граничния преход Кулата/Промахон.
При проверка било установено, че те пренасят 120 опаковки пестицид с вместимост от 1 литър всяка. В противоречие с гръцкото законодателство те имали етикети на чужд език и не били придружени с необходимите документи.
Преписката срещу задържаните ще бъде изпратена в Първоинстанционната прокуратура в Серес.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец