Най-малко 12 души са загинали след самоубийствена атака в минибус, превозващ екип от чуждестранни служители на летището в Кабул.
Атентатът е осъществен на магистралата, водеща до международното летище на афганистанската столица.
Бомбата е избухнала след като екстремистка се е самовзривила.
Според очевидци експлозията е била силна, a заради останките от микробуса магистралата е била затворена с часове.
Местните власти твърдят, че загиналите са служители на чуждестранна компания, която има договор със САЩ.
Според директорът на полицията в Кабул генерал Мохамед Амин жертвите са руснаци и граждани на ЮАР.
Властите предполагат, че атентатът е ответна реакция заради филма „Невинността на мюсюлманите“, който предизвика бурна реакция в целия мюсюлмански свят.
В края на миналата седмица терористичната групировка „Ал Кайда“ призова мюсюлманите по цял свят да избиват американски военни в знак на отмъщение.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец