Президентът Илияна Йотова издаде указ за освобождаването на Мирослав Рашков от длъжността главен секретар на МВР.
Вчера държавният глава върна предложението на Министерския съвет за "доокомплектоване на документите".
Ден преди това правителството реши да предложи на президента да освободи Рашков, който до момента заемаше най-висшия професионален пост във вътрешното министерство.
Като причини за исканата оставка служебният вътрешен министър Емил Дечев изтъкна начинът, по който полицията е реагирала на провокациите на протестите на 26 ноември м.г.; мълчанието на висшето професионално ръководство при новината за ужасяващата смърт при хижа "Петрохан" и после под връх Околчица; провалът при разследването на заплахите срещу кмета на Бистрица. А за капак стана ясно, че Мирослав Рашков не си е плащал глобите за нарушения по Закона за движение по пътищата.
Дечев вече обяви, че няма да предлага номинация за поста. Тази длъжност ще изпълнява един от неговите заместници.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5070
3
25.02 2026 в 17:37
А после следва четене с разбиране и там вече ....
20482
2
25.02 2026 в 17:21
5070
1
25.02 2026 в 17:20
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов