Кои са депутатите в 47-ия парламент

Екип на OFFNews Последна промяна на 17 ноември 2021 в 15:33 11351 1

Снимка НС - пресцентър

Предварителни изчисления на разпределението на мандатите по многомандатни райони. 

Разпределението е преди ЦИК да обяви официалното разпределение и преди партиите да посочат откъде влизат кандидатите, спечелили място в два района.

1 МИР БЛАГОЕВГРАД (11 МАНДАТА)

1. Андрей Гюров - ПП

2. Владимир Табутов - ПП

3. Екатерина Димитрушева - ПП

4. Росен Желязков - ГЕРБ-СДС

5. Стефан Апостолов - ГЕРБ-СДС

6. Костадин Стойков - ГЕРБ-СДС

7. Делян Пеевски* (влиза и от В. Търново) - ДПС

На това място може да влезе Елхан Кълков

8. Халил Летифов - ДПС

9. Георги Михайлов - БСП

10. Виктория Василева* (влиза и от Кюстендил) - ИТН

Втора е Анита Коцелова.

11. Иван Димитров - ДБ

2 МИР БУРГАС (14 МАНДАТА)

1. Константин Бачийски - ПП

2. Христо Симеонов - ПП

3. Димитър Ташев - ПП

4. Милко Пенев - ПП

5. Любен Дилов - ГЕРБ-СДС

6. Жечо Станков - ГЕРБ-СДС

7. Деница Николова - ГЕРБ-СДС

8. Севим Али - ДПС

9. Ешереф Ешереф - ДПС

10. Фатме Рамадан - ДПС

11. Петър Кънев - БСП

12. Ивайло Вълчев - ИТН

13. Ивайло Мирчев - ДБ

14. Цончо Ганев - Възраждане

3 МИР ВАРНА (15 МАНДАТА)

1. Даниел Лорер - ПП

2. Антон Тонев - ПП

3. Калоян Икономов - ПП

4. Снежана Апостолова - ПП

5. Благовест Белев - ПП

6. Костадин Ангелов* - ГЕРБ-СДС (избран и от В. Търново)

Може да влезе петият Бранимир Балачев.

7. Славена Точева - ГЕРБ-СДС

8. Красен Кралев - ГЕРБ-СДС

9. Павел Христов - ГЕРБ-СДС

10. Ерджан Ебатин - ДПС

11. Корнелия Нинова - БСП* (влиза и в 25 МИР-София)

Втори е Борислав Гуцанов.

12. Филип Станев - ИТН

13. Александър Александров - ИТН

14. Стоян Михалев - ДБ

15. Костадин Костадинов - Възраждане* (избран и в 25 МИР-София)

След него в листата е Николай Костадинов

4 МИР ВЕЛИКО ТЪРНОВО (8 МАНДАТА)

1. Йордан Терзийски - ПП

2. Милен Матеев - ПП

3. Костадин Ангелов*

На негово място може да влезе Любомира Попова.

4. Димитър Николов

5. Делян Пеевски*

Вместо него може да влезе вторият Йордан Цонев

6. Явор Божанков - БСП

7. Андрей Чорбанов - ИТН* (избран и от 26 МИР)

Втори в листата е Момчил Иванов.

8. Елена Гунчева - Възраждане* (избрана и от Пловдив)

Втора в листата е Цвета Галунова.

5 МИР ВИДИН (4 МАНДАТА)

1. Филип Стефанов Попов - БСП

2. Росица Любенова Кирова - ГЕРБ-СДС

3. Иво Георгиев Атанасов - ИТН

4. Петър Любенов Миланов - ПП

6 МИР ВРАЦА (6 МАНДАТА)

1. Александър Тихомиров Симов - БСП

2. Петя Цветанова Аврамова - ГЕРБ-СДС

3. Красен Георгиев Кръстев - ГЕРБ-СДС

4. Цветан Иванов Енчев - ДПС

5. Георги Станчев Георгиев - ИТН

6. Деница Димитрова Симеонова - ПП

7 МИР ГАБРОВО (4 МАНДАТА)

1. Яна Балникова - ПП

2. Томислав Дончев - ГЕРБ-СДС

3. Юсеин Вейселов - ДПС

4. Даниел Петров - Възраждане

8 МИР ДОБРИЧ (6 МАНДАТА)

1. Мая Димитрова - БСП

2. Деница Сачева - ГЕРБ-СДС

3. Хасан Адемов - ДПС

4. Филип Станев - ИТН

*Станев е водач и на листата на ИТН във Варна. Ако се откаже от депутатското си място, вместо него от Добрич ще влезе Ивайло Христов.

5. Йорданка Костадинова - ПП

6. Галина Георгиева - ПП

9 МИР КЪРДЖАЛИ (5 МАНДАТА)

1. Мустафа Карадайъ - ДПС* (влиза и от Шумен)

Може да влезе петият Павлин Кръстев.

2. Муккадес Налбант - ДПС

3. Байрам Байрам - ДПС

4. Адлен Шевкед - ДПС

5. Георги Георгиев - Възраждане

10 МИР КЮСТЕНДИЛ (4 МАНДАТА)

1. Бойко Любомиров Клечков - БСП

2. Христо Богомилов Терзийски - ГЕРБ-СДС

3. Виктория Димитрова Василева - ИТН

*Тя е избрана и от Благоевград. Ако се откаже от мястото си, вместо нея ще влезе Снежанка Райчова Траянска.

4. Георги Николаев Стамов - ПП

Продължава на 2 стр.

Страница на статията : 010203
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови