Кои са новите 240 народни представители (пълен списък)

Кристина Минчева 14 юни 2024 в 14:55 17854 1

Народно събрание

Снимка БГНЕС/НАДЕЖДА ПЕЕВА

Народно събрание

Вече са ясни и новите 240 народни представители. Късно снощи Централната избирателна комисия обяви окончателно мандатите за депутатските места и публикува списък А (след разместванията с преференции и отказалите се от място в НС, б.р) и списък Б (останалите под прага -б.р). 

ГЕРБ-СДС ще имат 68 депутати. На второ място са ДПС с 47 народни представители. Третата по големина парламентарна група е ПП-ДБ с 39 депутати. След тях са "Възраждане" с 38. Народните представители от на БСП ще са 19, а тези от  ИТН - 16. Новата политическа партия "Величие" влиза в парламента с 13 депутати.

Освен Христо Иванов, който обяви, че подава оставка като председател на "Да, България" и няма да бъде народен представител в 50-ия парламент, четирима кандидат-депутати от ДПС и един от ГЕРБ-СДС са заявили пред ЦИК, че се отказват от мястото си в Народното събрание. 

Бедрос Левон Пехливанян от ГЕРБ-СДС е заличен в 19 МИР - Русе. Николай Тонев и Иса Емин Бесоолу - от листата в 27 МИР – Старозагорски. ЦИК заличава и Николай Неделчев Юруков от листата на ДПС в Двадесет и втори изборен район – Смолянски.

Слави Трифонов за пореден път се отказва да е депутат, лидерът на "Има такъв народ" е подал заявление в ЦИК и е заличен от листата на ИТН в 15 МИР - Плевен и 25 столичен МИР.

Христо Петров от ПП-ДБ, Ивайло Вълчев от ИТН, Кристиан Вигенин от БСП и Станислав Стоянов от Възраждане стават евродепутати и няма да са народни представители. Росен Желязков от ГЕРБ обаче реши да се откаже от Брюксел и да запази мястото си в парламента. Досегашният евродепутат от ДПС Искра Михайлова също се отказа от европарламента. Тя е избрана за народен представител от 13 МИР- Пазарджишки.

Пълен списък на новоизбраните евродепутати

28 кандидат-депутати бяха водачи на листи в два изборни района и днес трябва да заявят пред ЦИК от коя листа искат да останат избрани. Сред тях са Делян Пеевски (ДПС), Тошко Йорданов (ИТН), Костадин Костадинов (Възраждане), Кирил Петков (ПП-ДБ), Корнелия Нинова (БСП), Делян Добрев (ГЕРБ), Бойко Борисов (ГЕРБ) и други. (избраните в два района са отбелязани с * в списъка по-надолу в текста - б.р)

Последно Караянчева беше депутат в 45-ото Народно събрание. Сега тя се връща в редиците на ГЕРБ.

Както OFFNews вече писа ПП-ДБ ще се лиши от едни от най-знаковите си лица, сред които Ивайло Мирчев, бившият правосъден министър Атанас Славов, Антоанета Цонева и други. БСП също се лишава от добре известни депутати. Бившият министър Румен Гечев не успя да спечели мандат във Видин. Той беше втори в евролистата на БСП, но беше изместен от Цветелина Пенкова с преференции и губи мястото си. В Ловеч партията на Нинова остава без мандат и така депутатското си място губи зам.-шефът на столетницата Ирена Анастасова.

Пълен списък с новите 240 народни представители:

Първи изборен район - Благоевградски - 11 мандата

Има такъв народ- 1

Тошко Йорданов Хаджитодоров*

Първи под черта

Станислав Иванов Богдански

Възраждане -1 

Цвета Валентинова Рангелова

ПП-ДБ -1

Андрей Иванов Цеков

ДПС - 3

Делян Славчев Пеевски*

Йордан Кирилов Цонев

Ибраим Ибраимов Зайденов

Под черта 

Фатима Исмаил Йълдъс

ГЕРБ - 4

Росен Димитров Желязков

Стефан Апостолов Апостолов

Костадин Томов Стойков

Георги Иванов Георгиев

БСП - 1

Корнелия Петрова Нинова*

Първи под черта 

Гергана Димитрова Орманлиева

Величие - няма мандат

Втори изборен район - Бургаски- 14 мандата

ИТН -1

Силви Кирилов Петров

Възраждане- 2

Цончо Томов Ганев*

Борис Димитров Аладжов

Първи под черта

Звезделина Камелиева Каравелова

ПП-ДБ -2

Николай Денков Денков*

Димитър Георгиев Найденов

Първи под черта

Александра Красимирова Стеркова

ГЕРБ - 4

Жечо Дончев Станков

Любен Любенов Дилов

Галя Стоянова Василева

Андрей Стоянов Рунчев

БСП  - 1 

Петър Георгиев Кънев

Величие - 1

Радостин Колев Колев

ДПС - 3

Севим Исмаил Али

Ешереф Кязим Ешереф

Фатме Хасан Рамадан

Трети изборен район - Варненски - 16 мандата

ИТН - 2

Тошко Йорданов Хаджитодоров*

Драгомир Стефанов Петров

Под черта

Ивайло Симеонов Костадинов

Възраждане- 3

Костадин Тодоров Костадинов*

Коста Георгиев Стоянов

Светослав Тодоров Тодоров

Първи под черта

Михаела Красимирова Берова-Зекова

ПП-ДБ - 3

Даниел Максим Лорер

Стела Димитрова Николова

Ивайло Христов Митковски

ГЕРБ - 5

Даниел Павлов Митов

Красен Кирилов Кралев

Бранимир Николаев Балачев

Кристиан Божидаров Ганчев

Павел Алексеев Христов

БСП-1

Борислав Гуцанов Гуцанов*

Първи под черта

Павел Енев Раличков

Величие - 1

Юлиана Младенова Матеева

ДПС - 1

Филиз Хакъева Хюсменова

Четвърти изборен район - Великотърновски - 8 мандата

ИТН - 1

Андрей Иванов Чорбанов*

Първи под черта 

Момчил Кунчев Иванов

Възраждане - 1

Ангел Василев Янчев

ПП-ДБ - 1

Людмила Николаева Илиева

ГЕРБ - 2

Костадин Георгиев Ангелов

Димитър Стойков Николов

БСП - 1

Атанас Зафиров Зафиров

Величие - 1 

Павлин Стефанов Петров

ДПС - 1

Йордан Кирилов Цонев*

Под черта

Сунай Хасанов Мунков

Пети изборен район - Видински - 4

ИТН - 0

Възраждане - 1

Вера Иванова Александрова

ПП-ДБ - 1

Любен Иванов Иванов

ГЕРБ - 1

Росица Любенова Кирова

БСП - 0

Величие - 0

ДПС- 1

Иво Севдалинов Цанев

Шести изборен район - Врачански - 6

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ- 1

Ивайло Василев Папов 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 1

Деница Димитрова Симеонова 

ГЕРБ-СДС - 2

Красен Георгиев Кръстев 

Мартин Николаев Харизанов 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 1

Генади Събков Събков

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

ДПС - 1

Валентин Йовков Тончев 

Седми изборен район - Габровски - 4

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Даниел Петров Петров

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 1

Явор Руменов Божанков

ГЕРБ-СДС - 1

Томислав Пейков Дончев 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

Движение за права и свободи – ДПС - 1

Юсеин Хасанов Вейселов 

Осми изборен район - Добрички - 5

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД -1

Александър Атанасов Александров 

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Константина Венциславова Петрова 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ -0

ГЕРБ-СДС - 1

Деница Евгениева Сачева

БСП за БЪЛГАРИЯ - 1

Мая Йорданова Димитрова 

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

Движение за права и свободи – ДПС - 1

Ертен Белгинова Анисова 

Девети изборен район - Кърджалийски - 5

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ -0

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 0

ГЕРБ-СДС - 0 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

Движение за права и свободи – ДПС - 5

Делян Славчев Пеевски*

Байрам Юзкан Байрам

Айтен Байрям Сабри

Павлин Павлов Кръстев

Елван Бехчет Гюркаш

Първи под чертата

Абидин Мехмед Хаджимехмед

Десети изборен район - Кюстендилски - 4

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД -0

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Димчо Димитров Димчев 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ-0

ГЕРБ-СДС - 1

Христо Богомилов Терзийски 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 1

Росица Симеонова Калинова 

Движение за права и свободи – ДПС - 1

Николай Георгиев Златарски

Единадесети изборен район - Ловешки - 4

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Ивелин Първанов Първанов* 

Първи под черта

Милен Василев Белев

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 0

ГЕРБ-СДС - 1

Николай Нанков Нанков  

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 1

Ирена Николаева Негинова 

Движение за права и свободи – ДПС- 1

Атидже Байрямова Алиева-Вели 

Дванадесети изборен район - Монтана - 4

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 0 

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Петър Николаев Петров* 

Първи под черта

Александър Людмилов Димитров

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 0

ГЕРБ-СДС - 1

Румен Димитров Христов

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

Движение за права и свободи – ДПС - 2

Димитър Иванов Аврамов 

Надя Йорданова Петрова

Тринадесети изборен район - Пазарджишки - 8

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0 

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Стоян Николов Таслаков 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 1

Ивайло Валентинов Шотев 

ГЕРБ-СДС- 3

Екатерина Спасова Гечева-Захариева 

Стефан Неделчев Мирев

Дафинка Аспарухова Семерджиева 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 1

Драгомир Велков Стойнев* 

Първи под черта

Петя Николаева Цанкова

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

Движение за права и свободи – ДПС - 2

Искра Димитрова Михайлова-Копарова

Небие Исмет Кабак

Четиринадесети изборен район - Пернишки - 4

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Димо Георгиев Дренчев

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 1

Кирил Петков Петков*

Първи под черта

Бойко Илиев Рашков 

ГЕРБ-СДС - 2

Георг Даниелов Георгиев 

Христина Иванова Георгиева 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

Движение за права и свободи – ДПС - 0 

Петнадесети изборен район - Плевенски - 8

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 1

Христинка Илийчева Иванова 

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Ивелин Първанов Първанов* 

Първи под черта

Кирил Тодоров Тодоров

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 1

Богдан Валериев Богданов 

ГЕРБ-СДС - 2

Пламен Тачев Петров 

Валери Пламенов Лачовски 

БСП за БЪЛГАРИЯ- 1

Георги Страхилов Свиленски*

Първи под черта

Стефан Иванов Бурджев

ПП ВЕЛИЧИЕ - 1

Христо Симеонов Борисов 

Движение за права и свободи – ДПС - 1

Марио Киров Рангелов 

Шестнадесети изборен район - Пловдив - 12 мандата

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 1

Станислав Светозаров Балабанов*

Под черта 

Танер Кадир Тюркоглу

ВЪЗРАЖДАНЕ - 2

Ангел Жеков Георгиев

Емил Янков Янков 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 3

Асен Васков Василев* 

Манол Костадинов Пейков

Йордан Яворов Иванов

Първи под черта

Стою Теодоров Стоев

ГЕРБ-СДС- 4

Бойко Методиев Борисов*

Даниела Кирилова Дженева

Георги Валентинов Георгиев

Деница Пламенова Николова

Първи под черта

Валерия Тодорова Славова

БСП за БЪЛГАРИЯ - 1

Иван Богомилов Петков 

ПП ВЕЛИЧИЕ - 1

Николай Георгиев Марков 

Движение за права и свободи – ДПС- 0

Седемнадесети изборен район - Пловдивски - 11 мандата

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 1

Станислав Светозаров Балабанов* 

Първи под черта

Лъчезар Иванов Бакърджиев

ВЪЗРАЖДАНЕ - 2

Кръстьо Стоянов Врачев 

Димитър Валентинов Гюрев 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 1

Богдан Валериев Богданов 

ГЕРБ-СДС- 3

Цвета Вълчева Караянчева 

Младен Николов Шишков 

Иван Йовков Червенков 

Първи под черта

Йордан Стоянов Кръстанов

БСП за БЪЛГАРИЯ - 1

Веска Маринова Ненчева 

ПП ВЕЛИЧИЕ - 1

Дарин Димитров Георгиев 

Движение за права и свободи – ДПС- 2

Рамадан Байрам Аталай 

Ердуан Сали Мехмед

Осемнадесети изборен район - Разградски - 4

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ - 0

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 0

ГЕРБ-СДС - 1

Делян Александров Добрев* 

Под черта 

Гюнай Хюсмен Хюсмен

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0 

Движение за права и свободи – ДПС - 3

Джевдет Ибрям Чакъров*

Хабибе Кязим Расим

Мехмед Реджеб Салим

Първи под черта

Едис Рухиев Даудов

Деветнадесети изборен район - Русенски - 7

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 1

Драгомир Стефанов Петров 

ВЪЗРАЖДАНЕ- 1

Златан Стоянов Златанов

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 1

Мартин Димитров Димитров*

Под черта

Иван Белчев Белчев

ГЕРБ-СДС- 2

Георги Николаев Кръстев 

Николай Иванов Братованов

БСП за БЪЛГАРИЯ - 1

Иван Валентинов Иванов 

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

Движение за права и свободи – ДПС- 1

Ализан Нихат Яхова 

Двадесети изборен район - Силистренски - 4 мандата

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 0

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Маргарита Атанасова Генчева 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 0

ГЕРБ-СДС- 1

Тома Любомиров Биков 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 0

Движение за права и свободи – ДПС - 2

Джевдет Ибрям Чакъров*

Левент Орхан Мемиш

Първи под черта

Тансер Ибрям Бейти

Двадесет и първи изборен район - Сливенски - 6

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ - 1

Климент Пламенов Шопов 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 1

Татяна Славова Султанова-Сивева 

ГЕРБ-СДС - 2

Десислава Жекова Танева 

Мария Щерева Белова 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 1

Деян Цанков Дечев 

ПП ВЕЛИЧИЕ- 0

Движение за права и свободи – ДПС- 1

Хюсеин Хасан Хафъзов 

Двадесет и втори изборен район - Смолянски - 4

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ - 0

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - 0

ГЕРБ-СДС - 1

Красимир Митков Събев 

БСП за БЪЛГАРИЯ - 0

ПП ВЕЛИЧИЕ - 1

Кристиан Малинов Карабельов 

Движение за права и свободи – ДПС - 2

Хайри Реджебов Садъков 

Анджей Веселинов Джандев

Двадесет и трети изборен район - София - 19

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 1

Павела Василева Митова 

ВЪЗРАЖДАНЕ- 3

Цончо Томов Ганев* 

Виолета Радева Кърпачева

Ивайло Георгиев Чорбов

Първи под черта

Христо Събев Милев

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 7

Кирил Петков Петков* 

Божидар Пламенов Божанов 

Атанас Петров Атанасов

Вяра Методиева Тодева

Васил Стефанов Стефанов

Надежда Георгиева Йорданова

Венко Николов Сабрутев

Първи под черта

Настимир Ананиев Ананиев

ГЕРБ-СДС- 5

Георги Валентинов Георгиев 

Александър Койчев Иванов

Тома Любомиров Биков

Николай Нидал Алгафари

Владимир Андонов Данаилов

БСП за БЪЛГАРИЯ- 1

Христо Танчев Проданов 

ПП ВЕЛИЧИЕ- 1

Георги Панчев Куков 

Движение за права и свободи – ДПС- 1

Тимур Ахмедов Халилов 

Двадесет и четвърти изборен район - София- 13

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 1

Иван Стойнов Кючуков

ВЪЗРАЖДАНЕ- 2

Петър Николаев Петров*
Йордан Христов Тодоров

Първи под черта

Георги Хрисимиров Иванов

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 5

Христо Любомиров Иванов - отказа се от мястото си 

Лена Здравкова Бориславова 

Мартин Димитров Димитров 

Петър Василев Кьосев

Йордан Ивов Терзийски

Под чертата
Стоян Александров Михалев

ГЕРБ-СДС- 3

Рая Назар Назарян 

Христо Георгиев Гаджев

Тервел Николов Георгиев


БСП за БЪЛГАРИЯ- 1

Георги Страхилов Свиленски*

Първи под черта

Михаил Иванов Ставрев 

ПП ВЕЛИЧИЕ- 1

Етиен Херцел Леви 

Движение за права и свободи – ДПС- 0

Двадесет и пети изборен район - София- 14

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 1

Петя Божидарова Димитрова

ВЪЗРАЖДАНЕ- 3

Костадин Тодоров Костадинов*

Маргарита Иванова Махаева

Славчо Ангелов Крумов

Първи под черта

Рая Ангелова Иванова

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 4

Елисавета Димитрова Белобрадова 

Кристина Николаева Петкова

Калина Бориславова Константинова

Венеция Огнянова Нецова-Ангова

ГЕРБ-СДС- 4

Бойко Методиев Борисов*

Йорданка Асенова Фандъкова

Анна Василева Александрова

Лъчезар Богомилов Иванов

Първи под черта

Петър Николаев Николов

БСП за БЪЛГАРИЯ-  1

Корнелия Петрова Нинова*

Първи под черта

Калоян Емилов Методиев 

ПП ВЕЛИЧИЕ- 1

Николай Георгиев Марков 

Движение за права и свободи – ДПС- 0

Двадесет и шести изборен район - Софийски- 8

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 1

Силви Кирилов Петров

ВЪЗРАЖДАНЕ- 1

Ангел Николаев Славчев 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 1

Александър Димитров Симидчиев 

ГЕРБ-СДС- 3

Младен Найденов Маринов 

Валентин Мирчов Милушев 

Марин Василев Маринов

БСП за БЪЛГАРИЯ- 1

Иван Ивайлов Ченчев* 

Първи под черта

Васил Георгиев Василев

ПП ВЕЛИЧИЕ- 0

Движение за права и свободи – ДПС- 1

Цветан Иванов Енчев 

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски- 11

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 1

Александър Николов Вълчев                            

ВЪЗРАЖДАНЕ- 2

Искра Михайлова Михайлова
Даниел Станиславов Проданов 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 1

Радослав Стефанов Рибарски 

ГЕРБ-СДС- 3
Красимир Георгиев Вълчев 

Маноил Минчев Манев

Илиана Петкова Жекова

БСП за БЪЛГАРИЯ- 1

Драгомир Велков Стойнев* 

Първи под черта*

Неделчо Кръстев Маринов


ПП ВЕЛИЧИЕ- 1

Красимира Петкова Нинова-Катинчарова 

Движение за права и свободи – ДПС- 2

Халил Реджепов Летифов 

Шендоан Ремзи Халит

Двадесет и осми изборен район - Търговищки- 4

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД - 0

ВЪЗРАЖДАНЕ-0

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 0 

ГЕРБ-СДС- 1

Теменужка Петрова Петкова 

БСП за БЪЛГАРИЯ- 0

ПП ВЕЛИЧИЕ- 0

Движение за права и свободи – ДПС- 3

Джейхан Хасанов Ибрямов

Неждет Джевдет Шабан

Джем Ямен Яменов

Двадесет и девети изборен район - Хасковски- 8

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 1

Александър Стайков Марков  

ВЪЗРАЖДАНЕ- 1

Георги Николаев Георгиев 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 1

Асен Васков Василев*

Първи под черта

Катя Максимова Панева

ГЕРБ-СДС- 3

Делян Александров Добрев* 
Георги Тенев Станков 
Иван Величков Минев

Първи под черта

Деян Красимиров Иванов

БСП за БЪЛГАРИЯ- 0

ПП ВЕЛИЧИЕ- 0

Движение за права и свободи – ДПС- 2

Станислав Димитров Анастасов 

Мюмюн Сали Мюмюн

Тридесети изборен район - Шуменски- 6

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД- 0

ВЪЗРАЖДАНЕ- 1

Веселин Миленов Вешев 

КОАЛИЦИЯ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА – ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ- 1

Николай Денков Денков* 

Първи под черта

Захари Георгиев Борачев

ГЕРБ-СДС- 1

Любомир Димитров Христов 

БСП за БЪЛГАРИЯ- 1

Борислав Гуцанов Гуцанов* 

Първи под черта

Катя Гинева Кайрякова

ПП ВЕЛИЧИЕ- 0

Движение за права и свободи – ДПС- 2

Айсел Исмаил Руфад

Хамид Бари Хамид

Тридесет и първи изборен район - Ямболски- 4

ИМА ТАКЪВ НАРОД- 0

ВЪЗРАЖДАНЕ- 1

Никола Ангелов Димитров

ПП-ДБ- 0

ГЕРБ-СДС- 1

Димитър Ангелов Иванов 

БСП - 1

Красимир Йорданов Йорданов

ВЕЛИЧИЕ- 0

ДПС- 1

Димитър Андонов Николов 

*Кандидати, избрани в по два избирателни района. Те трябва да обявят до края на днешния ден от кой район влизат. Някои вече го направиха.

    Кристина Минчева

    Кристина Минчева е завършила журналистика в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Интересува се от вътрешна и международна политика, по-специално от процесите в Близкия изток. Занимават я и теми, свързани с борбата с дезинформацията и фалшивите новини, човешките права и бежанците.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    Ивелин Михайлов: Запознах се с Николай Марков 3 месеца преди изборите