Момчетата ще могат да се ваксинират безплатно срещу човешки папилома вирус от следващата година в рамките на национална програма, каза министърът на здравеопазването Силви Кирилов.
Той се включи в инициативата на фондация "Живот с рак" - „Осем звезди в осем болници за 8 март”, като заедно с лекари и медицински сестри поднесе цветя и подаръци на пациентки, хоспитализирани в Университетската специализирана болница за активно лечение по онкология "Проф. Иван Черноземски" в София.
По думите на министър Кирилов, за тази година за ваксиниране на младите момичета в рамките на същата програма са осигурени 10 млн. лева. Имунизациите са безплатни за момичетата във възрастовата група 10-13 г., а ваксинирането е препоръчително.
Има осигурени средства за профилактика и за скринингови програми, увери министър Кирилов.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20482
1
08.03 2025 в 11:50
100лв за ваксина.
Как не ги е срам!
А от догодина планират още кражби!
Ваксината няма да коментирам, който иска да си прочете какъв риск покрива и при каква част от всички видове папилома вирус...
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие