Единственото специализирано звено за трансплантация и проследяване на бъбречно болни у нас се трансформира в COVID-отделение, алармират от Федерация "Български пациентски форум".
"С действието или бездействието на министъра на здравеопазването проф. К. Ангелов единственият диспансер за бъбречно трансплантирани в България ще бъде превърнат в COVID-отделение. Решението противоречи на всички медицински и професионални норми – за човешките въобще не може да става въпрос", категорични са от пациентската организация.
"Унищожаването на специализирани структури, като Клиниката по нефрология и трансплантации към УМБАЛ „Александровска болница”, Клиниката по ревматология към УМБАЛ „Свети Иван Рилски” София и преобразуването им в COVID-отделения показва много ясно каква е насочеността на властта към хронично болните пациенти по време на пандемия – систематично и насочено действие, което може да бъде квалифицирано единствено като ГЕНОЦИД!!!", се казва в позицията на "Български пациентски форум".
От организацията категорично се противопоставят на подобни решения, квалифицирани като "безумия, които поставят в риск живота на българските пациенти с хронични заболявания".
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15372
1
06.11 2020 в 21:24
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други