От 34 души, прегледани в спешното отделение на болницата в Добрич, които са присъствали на курбана в село Божурово, 17 са с положителен резултат за стафилококус ауреус, съобщиха от здравната инспекция, цитирани от Дарик.
Две от жените, приготвили и разсипвали храната, също са дали положителен резултат за стафилококова инфекция.
В неделя семейство даде курбан за здраве на близки и приятели в добричкото село Божурово. На масата подредили супа, зрял боб и сладки баници. 34 души хапвали от ястията в продължение на четири часа. Към 18,30 ч започнали първите прояви след консумацията на заразената с бактерии храна.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел