Приказката продължава! Лудогорец-Лацио 3:3

Ивайло Анев 27 февруари 2014 в 19:27 19578 12

Снимка uefa.com

Лудогорец

Лудогорец отива на 1/8-финал в Лига Европа. Тимът от Разград изигра прекрасен мач тази вечер и с резултат 3:3 (4:3) успя да отстрани италианския гранд Лацио.

Мачът започна по възможно най-лошия начин за Лудогорец. Още в 30-ата секунда родният шампион изоставаше с един гол и преднината му от първия мач беше заличена.

Това попадение на Лацио нямаше как да не се отрази негативно на разградчани и те позволиха още няколко опасни атаки на противника.

В началото на втората част от мача Лудогорец започнаха доста активно, но това не доведе до сериозни опасности пред вратаря Маркети. В 54-ата минута играчите на Лацио проведоха контраатака по учебник след наивно загубена топка от Михаил Александров. Оджени Онази проби защитата на Лудогорец, намери пред наказателното поле Брайън Переа, който елегантно пусна топката между краката на Стоянов за 2:0.

В средата на второто полувреме Фабио Ешпиньо намери прекрасно в коридор Безяк, той стреля без забавяне, топката рикошира у Лукас Билия и направи безпомощен вратаря Маркети за 1:2.

Няколко минути след това Христо Златински изстреля шут от 25 метра, Маркети сгреши и топката попадна зад голлинията му - 2:2.

В 82-ата минута Лукас Билия беше изпуснат от защитата на Лудогорец и стреля отблизо с глава. Стоянов изби, но в краката на Мирослав Клозе и резултатът стана 3:2 за римляните.

Всичко изглеждаше приключило за родния шампион, но момчетата на Стойчо Стоев не сведоха глави. Те видяха, че няма какво да губят и се хвърлиха напред.

Минути преди края на мача една изритана топка създаде смут в наказателното поле на Лацио, защитниците не се разбраха и зад тях изскочи Жуниор Кишада. Бразилецът, който малко преди това беше влязъл като резерва, преодоля излезлия неразчетено Федерико Маркети и отбеляза за 3:3, което класира родният шампион напред.

Хронология:

Край на мача!

90 2' Мисиджан пробва да изненада Маркети с удар от центъра, но вратарят лови.

87' ГОООЛ! 3:3! Жуниньо Кешада вкара топката в мрежата и резултата е изравнен- 3:3.

81' Гол за Лацио - 2:3! Дълъг пас на Биава намери Билия зад гърба на Кайсара. Халфът стреля с глава, Стоянов спаси, но Клозе отблизо без проблем довкара.

77' ГООЛ! Невероятен удар на Христо Златински от около над 30 метра.

77' Марселиньо отстъпи мястото си на Мишел Платини в отбора на Лудогорец.

75' Христо Златински фаулира Мирослав Клозе и получи жълт картон. Той също ще пропусне следващия мач на Лудогорец.

71' Мирослав Клозе влиза на мястото на Браян Переа в отбора на Лацио.

66' ГОЛ! Лудогорец намалява резултата- 1:2. Роман Безяк вкарва от границата на наказателното поле.

65' Греда за Лудогорец! Безяк шутира силно от границата на наказателното поле, топката срещна десния стълб зад Маркети, който след това я улови.

64' Антонио Кандрева отстъпва мястото си на Сенад Лулич в отбора на гостите.

57' Смяна Луму заменя Михаил Александров в отбора на Лудогорец.

54' Гол! Лацио увеличава преднината си в София с гол на Браян Переа за 2:0. Михаил Александров загуби топката пред наказателното поле на Лацио и след бърза контраатака резултатът беше удвоен.

50' Неразчетено излизане на Маркети, нямаше играч на Лудогорец, който да се възползва

48' Антонио Кандрева стреля към вратата на Лудогорец. Ударът му пропуска целта.

46' Марселиньо стреля, но от крака на футболист на Лацио топката излезе в корнер.

Начало на второто полувреме.

41' Моци фаулира Кейта и получи жълт картон. Той няма да вземе участие в следващия мач на Лудогорец в Европа. Опасен пряк свободен удар за Лацио, но топката излиза в аут.

33' Центриране от корнер в наказателното поле на Лацио, но Маркети излезе и улови сигурно топката.

27' Жълт картон за Балде Кейта.

22' Златински стреля слабо от фаул и изпрати топката в аут.

19' Абдулай Конко получи жълт картон.

16' Антонио Кандрева отправи удар, който бе блокиран от защитник на Лудогорец.

14' Атака на Лудогорец. Ударът на Марселиньо попада в ръцете на вратаря.

6' Жълт картон за Роман Безяк.

1' Кошмарно начало за българският шампион. Диего Кейта откри резултата за Лацио.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Мантула (84-Кишада), Моци, Минев, Ешпиньо, Златински, Александров (56-Луму), Марселиньо (77-Платини), Мисиджан, Безяк

ЛАЦИО: Маркети, Сиани, Биава, Раду, Конко, Биля, Онази, Ледесма, Кандрева (64-Лулич), Балде, Переа (71-Клозе)

Жълти картони: Моци, Безяк, Златински (Лудогорец) Конко, Балде (Лацио)

Главен съдия на срещата: Олехарио Бенкеренса (Португалия)

ЛУДОГОРЕЦ - ЛАЦИО 3:3 (в първия мач 1:0)