Жекова осма в Канада след дисквалификация

OFFNews 22 февруари 2012 в 16:41 1360 0

Снимка: БГНЕС

Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова зае осмо място в състезанието по бордъркрос в Стоунъм, Канада, за Световната купа.

Тя стигна до полуфиналите в дисциплината, но беше дисквалифицирана от съдиите на трасето. Това остави Жекова в малкия финал за местата от седмо до 12-о, където спечели второ място и е осма в крайното класиране. Състезанието беше спечелено от представителката на домакините Маел Рикер, която записа първи успех от началото на сезона. Така тя се завърна на пътя на победата след сериозната травма в рамото, която получи преди година на световното първенство в Испания. Втора и трета са френските сноубордистки Нели Моен Локоз и Дебора Антонио. Успехът помогна на канадката да измести Сани Жекова от третото място в генералното класиране. Рикер има 2950 точки - с 30 повече от софиянката. Води Доминик Малте от Канада с 3560 точки, следвана от трайно контузената американка Линдзи Джакобелис с 3000.