Григор Димитров размаза световния №8 при тенисистите

Васил Георгиев 06 януари 2012 в 15:03 1641 0

Григор Димитров, Снимка БГНЕС
Първата ни ракета при тенисистите Григор Димитров размаза световния №8 и най-силен американски състезател в момента Марди Фиш с 6:2, 6:1 за по-малко от час игра в мача на сингъл при мъжете от двубоя България - Съединени щати от груповата фаза на турнира за смесени двойки "Хопман Къп" в Пърт, Австралия. С феноменалния си успех 20-годишният хасковлия, който е №76 в ранглистата, изравни резултата на 1-1 успеха в мача. Както е известно, преди това при дамите Цвети Пиронкова отстъпи на Бетани Матек-Сандс с 4:6, 4:6. Така изходът от сблъсъка ще се решава от мача на двойки. Както е известно, мачът е за чест, след като тимът на Чехия си гарантира участие във финала на състезанието, повеждайки с 2-0 успеха на състава на Дания. Срещу 10-години по-възрастният от него Фиш, Димитров направи феноменално шоу. Хасковлията влезе в мача с бясно темпо и поведе набързо с 4:0 гейма. Тотално ошашавения Фиш успя да вземе ръка едва при третото си подаване и 18 минути игра. Силният старт на Димитров изнерви сериозно първата ракета на Съединените щати, като Фиш дори се развика на съдията на мача. В крайна сметка след 31 минути Гришо затвори първия сет. Вторият стартира както и мача - с наказателна акция на българина. Димитров поведе в първия гейм с 40:0, а след това получи и нова точка. Тя бе оспорена от Фиш, който в крайна сметка успя да си извоюва точката в своя полза. И това обаче не го спаси от пореден пробив, който българина реализира веднага след това. След 15 минути игра във втория сет Димитров вече водеше с 4:1 гейма. Това окончателно отказа американеца, който така и не взе ръка до края, регистрирайки тежка загуба. След края на мача крайно изнервения Фиш потърси обяснения и от Григор Димитров, като надълго му обясняваше причините за недоволството си под зоркия поглед на съдията на мача. Това бе първи сблъсък между двамата при професионалистите.