
Главният прокурор Сотир Цацаров е разпоредил проверка за това подслушвани ли са бившият премиер Бойко Борисов и президентът Георги Първанов.
Разследването е по сигнала, който Борисов внесе в прокуратурата.
Сигналът е изпратен по компетентност на Софийска районна прокуратура (СРП).
С постановление от 17 януари 2014 г. на ДАНС е възложена проверка, а по случая ще бъдат разпитани журналистът Кристина Патрашкова, Бойко Борисов, Георги Първанов и Румен Петков. Срокът за проверката е 10 дни.
От прокуратурата поясняват, че ще бъдат проверени данните за незаконно подслушване с технически средства, като резултатите от проверката ще бъдат оповестени веднага след приключването ѝ.
По-рано днес експремиерът Борисов обясни пред Нова телевизия, че единствената среща, която е имал с Георги Първанов, е била в президентската вила след избирането на Росен Плевнелиев за президент. Според Борисов, ако има запис, то той е направен тогава. В същото време бившият вътрешен министър от правителството на тройната коалиция Румен Петков обясни, че с Борисов се е срещал преди около три месеца, за да му представи инвеститор за строителството на АЕЦ "Белене".
От подслушване се оплака и бившият вътрешен министър от правителството на ГЕРБ Цветан Цветанов.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.01 2014 в 13:05
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Две медии в САЩ съдят Тръмп заради платения достъп до публикациите му в Трут Соушъл
Путин се готви да мобилизира още стотици хиляди руснаци, обяви Зеленски
Путин се готви да мобилизира още стотици хиляди руснаци, обяви Зеленски
Преди съвместните учения на Вашингтон и Сеул: Пхенян отново изпробва балистична ракета
НКЖИ получи 60 имота за изграждането на ново жп трасе между Елин Пелин и Ихтиман