Председателят на Общинския съвет в Перник Димитър Колев подаде оставка на днешното заседание. Той мотивира акта с лични причини. Колев е начело на пернишкия парламент от три години. По думите му ръководеният от него Общински съвет е работил много продуктивно и интензивно, предаде БТА.
Колев подчерта, че е имал чудесно взаимодействие в ръководството на община Перник, координирайки работата на Общинския съвет и общинската администрация. Той припомни, че на последните две заседания се е появило напрежение, били са прекратени поради липса на кворум. Колев заяви, че не желае да бъде причина за напрегната обстановка и затова се оттегля доброволно.
Димитър Колев остава като редови съветник. Предстои да бъде насрочена извънредна сесия на Общинския съвет, на която ще бъде избран нов председател. Днешното заседание се ръководи от заместник-председателя Милена Миланова.
Днешното заседание на пернишкия парламент започна с едноминутно мълчание в памет на Антон Дончев - почетен гражданин на Перник.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец