Борисов в Пловдив: В София няма да има детска болница, защото кметът е Лама и ни се отварят фонтанелите

Ружа Райчева 30 March 2026 в 20:14 5188 6
Бойко Борисов в Пловдив, ФБ

Снимка Boyko Borissov/Фейсбук

Бойко Борисов в Пловдив

"В София няма да има детска болница, защото кметът е съвсем... той е Лама. Там се развиваме по друг начин - отварят ни се фонтанелите, чакрите. Не ви го пожелавам това за Пловдив."

Това каза председателят на ГЕРБ Бойко Борисов, който днес предизборно посети Пловдив. Там той обвини столичния кмет Васил Терзиев, че в София все така няма детско лечебно заведение.

"Трябва да се научим да казваме нещата с истинските им имена. Това е нашият прогрес - от гола поляна успяхме да направим тази нова детска клиника в Пловдив и паркинг с 660 места с хеликоптерна площадка", каза Борисов.

По време на посещението си в града под тепетата Бойко Борисов заяви, че "ако не беше ГЕРБ - нямаше да има План за възстановяване и устойчивост (ПВУ)".

"8,5 млн. евро са само за инвестициите за най-новата онкологична апаратура", допълни Георги Георгиев от ГЕРБ.

"Пожелавам болницата да е празна, да няма нито един посетител", каза Борисов. Похвали и детската болница в Бургас, която наскоро е посетил. 

    Ружа Райчева

    Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    10599

    6

    stanimir_13

    31.03 2026 в 09:05

    НямаШе да има, защото имаШе Буда.

    2800

    5

    Юда

    30.03 2026 в 23:18

    Борисов, пътник си, бате. След няколко седмици политическата ти "кариера" най-после ще свърши грамогласно, след като се насерете на изборите. Уви, ти поне не мислиш за пенсия, защото през последние 25 години се разпори от грабене.

    2985

    4

    Джендо Джедев

    30.03 2026 в 22:58

    Хаха, баче Боце пак облече кожения шлифер. "Партизан за бой се стяга". :D

    3935

    3

    Constanza

    30.03 2026 в 22:39

    "Няма да има детска болница, защото онези ми се отварят."

    Този изобщо чува ли се, като плещи? И заобиколен с попове, които очевидно застават зад тези думи.

    13799

    2

    flatko

    30.03 2026 в 20:36

    Този прост комундел продължава да се подиграва със смъртта на 6 човека. Абсолютен изрод.

    -2600

    1

    manny

    30.03 2026 в 20:21

    Виж само Тиквай Лама как се е разпенил срещу сглобените си приятелчета.
    Ориенталските "чалъми" на ганьовците пак лъснаха.
    До вчера заедно, а днес тръгнали театро да играят.

    хахахаха
    К'во да ги правиш - "евро" копейки.
    Само леко да не опънеш пак менискуса бе ПДФфайл Каратанчевски.
     
    X

    Как се пише змейска сага? Авторът на 'Мамник' Васил Попов разказва пред OFFNews