СДС, ДСБ, "Движение 21" и АБВ в понеделник ще получат предизвестие да напуснат офисите си.
От понеделник Областната управа на София започва да предупреждава партиите, които вече не са в Народното събрание, да напуснат централите си. По закон това са политическите сили, явили се самостоятелно и спечелили под 1 % от гласовете и тези в коалиция, която има под 4 % подкрепа.
Освобождаването трябва да стане в едномесечен срок след известието, каза за БНР областният управител Диана Тонова.
Това са политическите сили, които досега бяха парламентарно представени и по силата на закона наемаха държавно имущество.
"След тези избори, те не отговарят на тези условия и другата седмица ще започнем поетапно да изпращаме предизвестия за прекратяване на договорите в едномесечен срок", каза Тонева.
Емблематичната за българската демокрация сграда на СДС на "Раковска" 134, която е символ на промяната, също трябва да бъде предадена на местната власт. Кой ще се настани в нея все още не е ясно.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск