"Позитано" става улица - тупик, за да се удължи пешеходната част на столичния булевард "Витоша" до площад "Св. Неделя", обясни пред OFFNews главният архитект на София Здравко Здравков.
"Алабин" обаче няма да се затваря, защото откъм тази улица е входът за подсъдими в Съдебната палата и движението на автомобили не може да бъде спряно, допълни Здравков. Трамваите ще преминават в района, както и досега.
Целта на промените е пешеходците да се придвижват спокойно до ларгото или към Градската градина. Все още се правят симулации на трафика, за да се избере най-добрият вариант за автомобилите, за които ще е забранено преминаването между бул. "Александър Стамболийски" и "Алабин".
Предстои да се реши и проблемът с паркираните коли пред Съдебната палата.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му