От 15 февруари се закриват осем домове за медико-социални грижи за деца, реши правителството.
Закриват се домове в Благоевград, Бургас, Бузовград, Добрич, Дебелец, "Свети Иван Рилски" в София, Сливен и Хасково.
На тяхно място се разкриват седем центъра за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания, както и се разширява капацитетът на създадения през 2020 г. център В Бургас.
В дейностите на центровете се предвижда да се извършва назначаване и провеждане на ранна диагностика, диагностика, лечение и медицинска и психосоциална рехабилитация, обучение на родителите им за поемане на грижата в семейна среда, посещения от медицински специалисти за оказване на специфични грижи за деца с увреждания и тежки хронични заболявания, отглеждани в семейна среда и в социални услуги от резидентен тип.
За децата, които се нуждаят от грижа извън семейството, такава ще бъде осигурявана чрез алтернативни социални услуги за деца.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
МЗ най-сетне забеляза огромните директорски заплати в държавните болници
Радев: Турция е съгласна да предоговори ''Боташ'', защото иска да задълбочим сътрудничеството си
Радев: Турция е съгласна да предоговори ''Боташ'', защото иска да задълбочим сътрудничеството си
Избор: ПБ подкрепя Шествие за семейството