
Агенцията на Европейския съюз за охрана на външните граници "Фронтекс" обяви, че нейните агенти са толкова ангажирани, заради рекордния брой мигранти, че не успяват да ги подложат на проверка, преди те да проникнат в територията на Съюза.
В публикуван доклад на "Фронтекс", цитиран от Асошиейтед прес, се признава, че ресурсът на агенцията е съсредоточен върху "спешните грижи" за мигрантите вместо върху "проучването и придобиването на информация за техните характеристики", съобщава БНР.
Миналата година са регистрирани 280 хиляди нелегални пресичания на границите на Европейския съюз. Над 170 хиляди от тези мигранти са преплавали Средиземно море, като са тръгнали главно от Либия, коментира Асошиейтед прес.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.04 2015 в 11:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Последни коментари
Гражданин
Руски депутат генерал: Ако Калининградската блокада ескалира до война, удряме първо Лондон
Гражданин
Изчезнали от радара: Къде отидоха суперяхтите на руските олигарси след избухването на войната в Украйна
Гражданин
Исторически момент: Зелена светлина от парламента за сваляне на ветото на Северна Македония
Merc
Руски депутат генерал: Ако Калининградската блокада ескалира до война, удряме първо Лондон
ICF
Исторически момент: Зелена светлина от парламента за сваляне на ветото на Северна Македония