Близо 20 млн. лв. е загубата за държавния бюджет от мъртви души в училищата – това са фиктивно записани ученици, съобщи пред bTV министърът на образованието Тодор Танев.
Проф. Танев уточни, че посочената сума е по предварителни данни и след 15 септември ще може да е още по-конкретен.
Образователният министър отново подчерта, че ще настоява фиктивното записване в училищата да се криминализира. На сайта на министерството на образованието вече има специална форма, чрез която може да се подаде сигнал за фиктивно записани ученици.
По думите на Танев в момента в училищата имало записани студенти и дори пенсионери.
Той предупреди също, че няма да разчита само на информация от училищата и регионалните инспекторати по образование, но ще праща и изненадващи проверки.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел