Епидемичната обстановка в Севлиево се усложнява. На заседание общинският кризисен щаб е отчел увеличение на болните от COVID-19 през последните дни. Това съобщиха от общината за БТА.
Щабът е взел решение общинският инспекторат и здравните власти да извършат проверки във всички социални, културни и образователни институции, за да се установи спазват ли се новите мерки и заповеди на Министерството на здравеопазването.
Ще бъдат проверени транспортните фирми и таксиметровите услуги, повишава се и контролът в административната сграда на община Севлиево.
Контрол ще има на открития пазар за земеделска продукция, както и на продавачите на промишлени стоки. Общинският кризисен щаб призовава гражданите да спазват дистанция, да използват лични предпазни средства там, където те са задължителни, да прилагат всички препоръчани противоепидемични мерки и да бъдат отговорни към своето здраве и здравето на околните.
Според информация, публикувана от Регионалната здравна инспекция, Габровска област вече е в оранжевата зона - с над 60 заболели на 100 хиляди души.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец