Център за ранна диагностика и лечение на онкологични заболявания беше открит днес в Александровска болница. На откриването присъстваха премиерът Бойко Борисов, здравният министър Петър Москов и регионалният министър Лиляна Павлова.
Лечебното заведение получава 36 скъпоструващи апарата получи Александровска болница в София. Апаратурата е закупена с 16 млн. лева европари и още 6 млн. лева.
“Не мога да не поздравя ръководството на болницата, да не изкажа радостта си, одобрението си - истински ми е приятно, че двамата министри с такъв синхрон, разбиране, усърдие поне по 14 часа на ден на работят”, заяви Борисов, като допълни, че в лицето на министър Москов е намерил "генератор" и "мотор", който да свърже идеите с парите в здравеопазването.
С висококвалифицираната работна ръка, в лицето на докторите и хирурзите и новата апаратура българите ще се убедят постепенно, че няма нужда да ходят да се лекуват в чужбина. Пациентите по-скоро да се връщат на работните си места, за да произвеждат Брутен вътрешен продукт, подчерта Борисов.
Около 1300 онкоболни се лекуват всяка година в Александровска болница, а с новата техника все повече пациенти ще преборват тежката диагноза, обявиха от ръководството на болницата, като връчиха символично чек на Борисов в знак на благодарност за отделените от държавата средства за новия център.
Борисов изрази задоволството си от това, че двамата министри са работили в синхрон.
Той припомни, че в първия му мандат са се сменили четирима здравни министри, но така и не се е намерил такъв, който да свързва парите с идеите.
Премиерът се впечатли от чушка в операционната, върху която студентите се обучават.
"Като гледахме апаратурата, и виждам, че страшно ми прилича това на чушка. Обаче си казвам "Сега, ако кажа, че ми прилича на чушка, кой знае каква след това интерпретация ще получа. И го питам доктора "Кой е този орган, който така прилича на чушка". И той вика: "Ами това е чушка", каза Борисов.
Здравният министър пък се похвали, че в рамките на изтичащия програмен период над 240 млн. лева са вложени в българските болници за нова апаратура, като така на родния пациент се осигурява комплексен подход на лечение и вече няма нужда от здравен туризъм в чужбина.
По програма „Региони в растеж” за периода 2014-2020 г. ще бъдат използвани 160 млн. лева за спешната помощ. Те ще бъдат разпределени за ремонт и ново оборудване на спешните центрове, както и за 400 нови линейки.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.12 2015 в 19:54
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.12 2015 в 19:18
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.12 2015 в 18:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Последни коментари
КАБРОН
Условни присъди за двама души след изборния скандал ''Чичо Цено, кой номер''
lans link
Домашен арест за Димо Алексиев. Актьорът се извини, че е действал глупаво и самонадеяно
dolivo
Русия върти консулски услуги в централата на БСП във Варна
Д-р Мазникуров
Тръмп номинира Робърт Кенеди-младши за здравен министър
Mumko
Условни присъди за двама души след изборния скандал ''Чичо Цено, кой номер''
yoghurt
Радев за Пеевски: Тази наглост на стероиди няма да се осъзнае или да изчезне от само себе си
yoghurt
Влизането в Шенген е близо, австрийското вето за България и Румъния пада през декември