
Безплатни консултации за изследване на туберкулоза организира Регионалната здравна инспекция – Софийска област, пише в съобщение на страницата на инспекцията. Те ще се проведат от 15 до 19 юни.
Изследванията ще се осъществят в Специализираната болница за активно лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания – София област в дните понеделник, вторник и петък от 10:30 часа.
От здравната инспекция уточняват, че туберкулозата е предотвратимо и лечимо заболяване. Въпреки това през 2024 г. тя продължи да бъде водещата причина за смърт в света от един инфекциозен агент. Тя причини почти два пъти повече смъртни случаи от ХИВ/СПИН.
Без лечение туберкулозата има смъртност от близо 50%, която е дори по-висока сред възрастните хора и тези със съпътстващи заболявания. Превантивното лечение на туберкулозата води до намаляване на риска от прогресия на заболяването и предотвратяване на разпространението ѝ, посочват от РЗИ.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Котаракът Мишу, изчезнал на летището в Брюксел, бе върнат невредим на стопаните си след 17 дни
Проданов обиди Теменужка Петкова: Това, че сте си глътнали корема за моментна снимка, не Ви прави модел!
Нетаняху отхвърли споразумението на Съвета за мир, Израел няма да се изтегли от Газа
Правителството дава още 6 млн. евро на НС за изгубено дело