Специализираният наказателен съд остави в ареста трима от полицаите, обвинени за трафик на бежанци. Четвъртият задържан е оставен под домашен арест.
Полицаите са обвинени в участие и ръководене на престъпна група за трафик на хора.
Полицаите бяха арестувани в петък при спецакция.
Пред съда те обявиха, че не са виновни и не са участвали в престъпление. Според защитата няма никакви доказателства срещу тях.
От прокуратурата обаче са категорични, че има данни, че четиримата са участвали трайно в нелегален трафик на бежанци.
Основният свидетел срещу полицаите е каналджията Ивайло Николов. Той е дал показания за това как полицаите са вземали пари, за да не издадат трафика на бежанци от София до сръбската граница.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19277
1
30.07 2016 в 14:13
и заплата и осигуровки от данъкоплатците
допълнително :
от наркотици
от проститутки
от джебчийки и сводници
от трафик на хора
от автоджамбази
от крадци
от заложни къщи
катаджиите +
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие