Аматьорско видео е запечатало момента, в който избухва взривът, убил 32 души и ранил над 100 в най-кюрския турски град Суруч, който се намира на около 10 км от границата със Сирия.
Терористичният акт от 20 юли е извършен от камикадзе, свързано с "Ислямска държава", обявиха властите малко след трагедията.
Той стана в градината на културния център, където се бяха събрали младежи - турци и кюрди - в навечерието на планирано пътуване до историческия град Кобане. Именно Суруч стана дом на много бежанци от Кобане. Младежите планирали да помогнат за възстановяването на района, станал бойно поле на сблъсъка между кюрдски бойци и ИД.
Кадрите показват как младежите, привърженици на социалистическа организация, са се събрали в градината на културния център, държат знамена, плакат и скандират, когато посред тях избухва взривът.
OFFNews не препоръчва видеото да се гледа от деца, както и от хора със слаби нерви.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
22.07 2015 в 17:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.07 2015 в 11:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.07 2015 в 10:32
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Посланията от плакатите на протеста (галерия)
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Второ и последно отворено писмо до Бойко Борисов
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Студентите от НАТФИЗ вече протестират
Пишем историята. Днешният протест е по-голям дори и от предишния (видео, хронология, снимки)
Демонстрантите изпълниха Орлов мост, вървят по Цариградско шосе (видео, снимки)