Върховният съд на американския щат Уисконсин изхвърли от употреба заповедта на властите, която изисква хората да си стоят вкъщи заради коронавирусната пандемия. Магистратите определят ограниченията, наложени от управляващите щата демократи, като "затворнически режим", съобщава Би Би Си.
Губернаторът Тони Евърс удължи забраната за излизане от вкъщи до 26 май, но с решението си съдът отмени заповедта му.
Според магистрат този вид контрол буквално върху всеки аспект от човешкия живот може да бъде асоцииран със затвор, а не със свободно общество, управлявано при върховенство на закона.
Евъртс обаче предупреждава, че съдебното решение може да унищожи всички резултати, постигнати през последните месеци благодарение на рестрикциите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен