Руският обстрел срещу химическия завод "Азот" в град Северодонецк е предизвикал мощен пожар и теч на тонове петрол, съобщава губернаторът на Луганска област Сергий Хайдай.
По националната телевизия в Украйна той не съобщава дали е погасен пожарът в завода, където се укриват стотици цивилни, предаде БНР.
По думите на Хайдай сраженията в Северодонецк не спират. Водят се ожесточени улични боеве за всеки метър с много жертви и от двете срани, но руските сили не са отбелязали напредък в южната част на града, сочат данни на британското министерство на отбраната.
Според губернатора на Луганска област по-голямата част от града е под контрола на руснаците.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2945
2
12.06 2022 в 10:59
Оправете си заглавието!
3010
1
12.06 2022 в 00:33
"Пусть отдают свои Бранденбург или Пиренеи, что сохранить лицо Путина", заявил он
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск