
Севернокорейските власти заявиха днес, че има сериозни признаци, че инфаркт може да е причината за смъртта на "гражданин на страната" на международното летище на Куала Лумпур, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Според малайзийските власти мъжът, идентифициран като Ким Чен-нам, завареният брат на севернокорейския държавен ръководител Ким Чен-ун, е бил убит със силно отровното нервнопаралитично вещество VX. Северна Корея отрича мъжът да е Ким Чен-нам.
Бившият севернокорейски постоянен представител в ООН Ни Тон-ил заяви, че пробите от токсичното вещество трябва да бъдат изпратени в Международната организация за забрана на химическите оръжия.
Малайзийските власти съобщиха днес, че ще освободят и депортират севернокорейски гражданин, задържан във връзка с инцидента на летището.
Тхе Йон-хо, високопоставен севернокорейски беглец, живеещ в Хонконг, каза пред репортери, че севернокорейският лидер Ким Чен-ун стои зад убийството на Ким Чен-нам.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12 февруари 1997 г. - Стефан Софиянски поема държавата, доларът е 3000 лева
Борисов: Мислите ли, че ми е приятно да гледам Митрофанова с Гуцанов? Това ми дадоха ПП-ДБ
Потрес: 13 000 тона фалшиво сирене е продадено у нас миналата година
ПП-ДБ няма да подкрепят бюджета на първо четене, търсят независими кандидати за регулаторите
''Кремълският дух вилнее в новото правителство''. Гуцанов на една маса с Митрофанова
Каква е драмата с бюджета и защо той може да ни спре за Еврозоната?
Тръмп се срещна с йорданския крал. Абдула Втори не одобрява плана на президента за Газа