Япония спира последния си атомен реактор

OFFNews 16 September 2013 в 08:18 4320 5
АЕЦ
АЕЦ "Фукушима". Снимка: ЕПА

Япония спира единствения работещ атомен реактор за профилактика за неопределен срок за повторно пускане, съобщи Би Би Си.

Четвърти реактор на АЕЦ "Охи" в Западна Япония ще спре да произвежда електроенергия в първите часове на понеделник, 16 септември.

Анализатори твърдят, че Япония ще остане без ядрена енергетика най-рано до декември, което е продължителното й спиране от 60-те години.

Японската общественост се настрои срещу атомната енергетика след трагедията във Фукушима през 2011 г. Преди инцидента, причинен от мощно земетресение и цунами, около 50-те атомни реактора доставяха около 30% от електроенергията на страната.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026