Ердоган обвини САЩ в наглост и прекомерни изисквания заради "Ислямска държава"

ОFFNews 27 ноември 2014 в 15:40 4064 12
Ердоган обвини САЩ в наглост и прекомерни изисквания заради
Реджеп Ердоган

Президентът на Турция Реджеп Ердоган обвини САЩ „наглост” и "прекомерни изисквания", предаде РИА Новости.

Изявлението на Ердоган идва няколко дни след посещението на вицепрезидента на САЩ Джо Брайдън в Турция, което приключи в неделя.

„Искам да знаете, че ние сме против наглостта, прибързаността и безкрайните изисквания”, заяви президентът на Турция на среща с бизнесмени в Анкара вчера по повод действията на САЩ срещу "Ислямска държава".

Ердоган обвинява Вашингтон, че притиска Турция да окаже помощ на обсадения от екстремистите сирийски град Кобани, който се намира на турската граница.

Взаимоотношенията между двете страни са допълнително обтегнати и от искането на  САЩ да използва авиобазата в Южна Турция за въздушни удари срещу терористичната групировка. 

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

     
    X

    Майката на арестувания Ники: Били са го пред камерите в полицията, принудили са го да подпише преправен протокол