Дългогодишен анализатор от ЦРУ подаде оставка заради несъгласието си с политиката на американския президент Доналд Тръмп.
Едуард Прайс обяви пред "Вашингтон пост", че е подал оставка миналата седмица, защото "не може да служи добросъвестно" на администрацията на Тръмп, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Прайс написа, че кампанийната реторика на Тръмп в съчетание с някои от неговите първоначални стъпки в Белия дом са довели до решението му.
Той критикува по-конкретно речта на Тръмп пред мемориалната стена в сградата на ЦРУ в деня след встъпването му в длъжност, в която президентът на САЩ отново изрази недоволство от медиите, които занижили броя на хората, присъствали на церемонията, на която той положи клетва.
Анализаторът от ЦРУ обяви още, че не одобрява реорганизацията на Съвета за национална сигурност към Белия дом, извършена от Тръмп миналия месец. Според него тя е намалила влиянието на хората от разузнаването.
Едуард Прайс е работил за ЦРУ от 2006 г. Той е и служител на СНС от 2014 г. до идването на Тръмп в Белия дом.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо