Украинските бежанци ще останат още 4 месеца в местата, в които са настанени сега при същите условия. Новопристигналите обаче ще преминават през базата в Елхово, след което ще бъдат разпределяни в държавни бази, в които предстои козметичен ремонт.
Това обяви министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев, цитиран от БНР.
"Тези от тях, които установихме при извършената от нас проверка – това са близо 11 000 човека, ще останат на местата, където се намират заедно с техните деца, при същите условия, а останалите, които тепърва идват на територията на страната, ще минат буферно през Елхово, ще престоят там до 30 дни и ще бъдат насочвани към държавните бази, които сме подготвили", каза Иван Демерджиев.
Украинци, настанени след началото на войната в Слънчев бряг, Кранево и Варна протестираха с искания да не бъдат местени в държавни и общински бази след 15 ноември, когато изтича гратисният срок след прекратяването на програмата за настаняването им в хотели по морето и покриването на разходите от страна на държавата и париот ЕС.
Демерджиев заяви още, че мигрантският натиск по границата спада. Той обясни, че ако при пика опитите за незаконно проникване на територията на страната са били 1600 души на денонощие, сега те са спаднали до 600.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-7757
21
13.11 2022 в 11:11
Украйна имам твърде различен "наратив"!
2878
20
12.11 2022 в 23:50
Единственото сигурно е, че великото руско управление е затрило повече народ от Хитлер и всички други "врагове на Русия".
И продължава в момента много успешно.
-7757
19
12.11 2022 в 22:49
2878
18
12.11 2022 в 22:08
-7757
17
12.11 2022 в 21:59
2878
16
12.11 2022 в 21:33
2878
15
12.11 2022 в 21:31
Има наколко малки разлики между глада в Поволжието и Голодомор.
Първият е в резултат от войната и е преодолян до голяма степен с помощта на гадните капиталисти. Мразеният от теб сифилистик е приел доста помощи от тях за да се справи с глада. Не безвъзмездни разбира се, Армънд Хамър оттам е забогатял.
Вторият е предизвикан нарочно от Сталин, може би защото "малорусите" не го обичали и не го слушкали. Няколко години изземвал всичкото зърно, без да остави за посев дори.
Толкова за дълбоките исторически води. Който разбрал, разбрал. Който не, да ходи да пали свещичка за здравето на днешната реинкарнация на Сталин и Хитлер в едно.
2985
14
12.11 2022 в 21:12
Ама колко милиона умряха от глад в Полша, Чехословакия, Румъния и Финландия? ;)
А твоите ватници са ги посрещнали един файтон терористи-шумкари и заблудени комунета. После самите те са си скубали косите, ама... :D
-7757
13
12.11 2022 в 21:04
А германците на много места са посрещнати като освободители, не само в Украйна, но после ... знаем как се обръщат нещата. Колкото до радостните посрещания - както сме посрещнали германците, така сме посрещнали и руснаците...
2985
12
12.11 2022 в 20:58
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо