Трета трансплантация на черен дроб извършиха в рамките на две седмици специалисти от Военномедицинска академия, съобщиха от лечебното заведение.
Реципиентът е 31-годишен мъж, а донорът - жена на 54 години. Сложната интервенция е била извършена в късния следобед вчера.
По-рано през деня, въпреки сложните метеорологични условия, екипи на ВМА и на УМБАЛ "Александровска" са били транспортирани със самолет C-27J "Spartan" от транспортна авиогрупа Враждебна на Военновъздушните сили до УМБАЛ "Света Марина" - Варна, където е била извършена експлантацията на органите.
Две донорски ситуации само за седмица, спасени са четирима души
Пациентът е в добро състояние, уверява проф. д-р Никола Владов, ръководител на Клиника по чернодробно-панкреатична и трансплантационна хирургия.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец