Витоша става класна стая на открито за децата на София и това лято, обявиха от Столична община.
От 1 юни до 15 септември 2026 г. стотици деца от предучилищните групи и ученици от 1. до 4. клас ще имат възможност да прекарат част от ваканцията си сред природата с лагерите „Витоша на децата“. Те ще участват в планински преходи, спортни игри и приключения, които съчетават забавлението с нови знания.
Програмата осигурява равен достъп за всички, включително и за деца от уязвими групи.
В момента е отворена процедура за кандидатстване от туроператори, турагенти и спортни и туристически организации, които желаят да се включат в реализирането на лагерите. Срокът за кандидатстване е до 20 април 2026 г. Условията и необходимите документи могат да бъдат намерени на официалния сайт на Столична община.
Научете повече: https://www.sofia.bg/en/w/7284586.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18435
2
12.04 2026 в 17:48
17820
1
09.04 2026 в 16:40
цялостна визия, а не отделни мерки.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск