Столичният общински съвет ще гласува отново спирането на две от нощните линии на градския транспорт. Решението от 16 януари бе върнато от кмета Васил Терзиев за прегласуване.
Предложение бе на общинските съветници Ваня Григорова от "БСП за България" и Карлос Контрера от ВМРО, подкрепиха го съветниците от ГЕРБ, БСП, ИТН и "Синя София" и независимите общински съветници. Против гласуваха от ПП-ДБ-СС, "Възраждане" и Войслав Тодоров от Изправи се БГ в групата на БСП.
Така отпаднаха нощните автобуси към „Овча Купел“, „Гоце Делчев“ и „Дружба“.
Независимо от този удар по нормалността в София, ние няма да се откажем. Нощен транспорт пак ще има напук на ретроградното мнозинство. Не знам кога, но ще го има!, коментира Борис Бонев от Спаси София.
„Искате да качите хората в таксита предвид факта, че средната цена на курс е 20 лева, а нощният градски автобус струва е 2 лева“, коментира Симеон Ставрев от ПП-ДБ-СС.
Преди заседанието на Столичния общински съвет днес ще се проведе демонстрация в защита на нощния градски транспорт в София.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец