Детските градини в Свищов от догодина стават безплатни. Таксата от 50 лева, която родителите плащат месечно за храненето на децата, ще бъде поета изцяло от общинския бюджет, съобщи БНР.
След като миналата година отпадна присъствената такса от 10 лева месечно за посещение на детска градина, от догодина напълно отпада и таксата за изхранване в детските градини и ясли в община Свищов, поясни кметът Генчо Генчев.
„Да намалим основната тежест върху младите семейства. Да дадем равен достъп на всички деца, независимо от социален статус, да посещават образователната система. Това обхваща близо 800 деца от 15 детски градини на територията на цялата община“, каза той.
Годишната издръжка от 250 хиляди лева се поема от общинския бюджет и ще бъде осигурена от реализирани икономии, посочи градоначалникът. Генчев подчерта, че това няма да се отрази върху качеството на хранене на децата.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни