Борисов става депутат от Пловдив, за да влезе Бъчварова в парламента

Последна промяна на 31 март 2017 в 19:56 12385 5

Снимка БГНЕС

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов ще влезе в парламента като депутат от Пловдив, а бившият енергиен министър Теменужка Петкова става депутат от Търговище, за да може Румяна Бъчварова да влезе в Народното събрание - от 25 МИР София. 

Това става ясно от подадения от ГЕРБ окончателен списък с депутатите в парламента по избирателни райони.

Бъчварова беше седма в листата в 25 МИР в София, но беше изместена от 11-ия в листата Христо Гаджев заради гласуване 11/11.

Вицепремиерът в кабинета "Борисов" 2 Томислав Дончев става депутат в 44-ия парламент от Габрово. На мястото на Дончев от София ще влезе Мария Йорданова Илиева, която е девета в листата им за 23 МИР (ГЕРБ вкарват 8 души в парламента от 23 МИР). Тя беше кандидатката за районен кмет на "Младост" на ГЕРБ.

Цветан Цветанов, който води листите във Велико Търново и Благоевград става депутат от Търново. Така зам.-кметът на Банско Александър Мацурев също влиза в парламента. 

ГЕРБ е решила, че ще признае преференциалния вот за мажоритарен и няма да настояват депутатите, получили преференции заради дублиране на номера на партията в бюлетината - 11/11, да се отказват. 

Ето и пълния списък на депутатите в 44-тия парламент, като останалите партии все още не са обявили от кой район ще влязат избраните в два многомандатни изборни района. Те са длъжни да обявят решението си писмено в еднодневен срок. 


Първи изборен район - Благоевградски

ПП ГЕРБ

1 Цветан Генчев Цветанов
2 Александър Димитров Манолев
3 Стефан Апостолов Апостолов
4 Георги Запрев Динев
5 Даниела Владимирова Савеклиева

БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Тома Николов Томов
2 Богдан Емилов Боцев
3 Николай Кръстев Бошкилов

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Атанас Славчев Стоянов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Делян Славчев Пеевски
2 Елхан Мехмедов Кълков

Втори изборен район - Бургаски

ПП ГЕРБ
1 Ивелина Веселинова Василева
2 Ася Атанасова Пеева
3 Диана Димова Саватева
4 Димитър Бойчев Петров
5 Диана Иванова Йорданова
6 Жечо Дончев Станков

БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Петър Георгиев Кънев
2 Димитър Стоянов Стоянов
3 Николай Асенов Тишев
4 Тодор Байчев Байчев

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Валери Симеонов Симеонов
2 Христиан Радев Митев
Движение за права и свободи – ДПС
1 Камен Костов Костадинов
2 Ангел Илиев Исаев

Трети изборен район - Варненски

ПП ГЕРБ
1 Лиляна Павлова Николова
2 Таня Тодорова Петрова
3 Павел Алексеев Христов
4 Красен Кирилов Кралев
5 Стоян Христов Пасев
6 Нели Рускова Петрова

БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Стефан Ламбов Данаилов
2 Иван Димов Иванов
3 Анелия Димитрова Клисарова
4 Георги Димитров Андреев

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Валентин Кирилов Касабов
2 Николай Веселинов Александров

Движение за права и свободи – ДПС
1 Ерджан Себайтин Ебатин

ВОЛЯ
1 Веселин Найденов Марешки
2 Симеон Георгиев Найденов

Четвърти изборен район - Великотърновски

ПП ГЕРБ
1 Цветан Генчев Цветанов
2 Клавдия Георгиева Григорова-Ганчева
3 Станислава Красимирова Стоянова

БСП за БЪЛГАРИЯ

1 Весела Николаева Лечева
2 Явор Руменов Божанков
3 Валентин Георгиев Ламбев

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Милен Василев Михов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Камен Костов Костадинов

Пети изборен район - Видински

ПП ГЕРБ
1 Владимир Цветанов Тошев

БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Филип Стефанов Попов
2 Цветан Борисов Топчиев

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Росен Живков Иванов

Шести изборен район - Врачански

ПП ГЕРБ
1 Петя Цветанова Аврамова
2 Красен Георгиев Кръстев

БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иван Киров Генов
2 Николай Георгиев Иванов

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Красимир Илиев Богданов

ВОЛЯ
1 Слави Дичев Нецов

Седми изборен район - Габровски

ПП ГЕРБ
1 Томислав Пейков Дончев
2 Николай Цветанов Сираков

БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Кирил Николаев Добрев

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Борис Вангелов Борисов

Осми изборен район - Добрички

ПП ГЕРБ
1 Пламен Иванов Манушев
2 Живко Иванов Мартинов

БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Красимир Христов Янков
2 Даниел Петков Йорданов

ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Йордан Илиев Йорданов

Движение за права и свободи – ДПС
1 Хасан Ахмед Адемов

Девети изборен район - Кърджалийски

ПП ГЕРБ
1 Цвета Вълчева Караянчева

БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Александър Тихомиров Симов

Движение за права и свободи – ДПС
1 Мустафа Сали Карадайъ
2 Адлен Шукри Шевкед
3 Ерол Осман Мехмед

Следва на стр. 2

Страница на статията : 010203
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

5023

5

Nik68

28.04 2017 в 23:26

Обидно за всеки лидер

4898

4

случайно прочетох

01.04 2017 в 14:00

Пременил се Илия пак в тия.

3371

3

aviatora

01.04 2017 в 12:08

Честит професионален празник, лъжци и престъпници!!!

5023

2

Nik68

01.04 2017 в 10:04

Хората ясно показват, че не ги искат /Бъчварова, Цачева/, но клана ги поддържа.

16956

1

sottozero

01.04 2017 в 09:19



Това е напълно в духа на демокрацията, еврогейщината и честността.