57 кандидат-депутати са свързани с тоталитарните служби

Александра Маркарян Последна промяна на 01 ноември 2021 в 15:30 4479 0

57 от кандидат-депутатите са свързани с Държавна сигурност и разузнавателните служби на армията по време на комунистическия режим. Списъка публикува днес Комисията по досиетата.

От общо 5 089 кандидати за народни представители в 47-ия парламент са проверени 2 065. Останалите не подлежат на проверка.

Единствено "Демократична България" няма представители в списъка. БСП е с най-много, следвана от ДПС и коалиция „Патриотичен фронт“ и „Русофили за Възраждане на Отечеството“. ГЕРБ-СДС и Национално обединение на десницата (КОД на Петър Москов и "Републиканци за България" на Цветан Цветанов") също са в списъка, както и "Продължаваме промяната", "Има такъв народ" и коалицията "Изправи се БГ! Ние идваме".

След огласяването на имената част от кандидатите се оттеглиха от предизборната надпревара.

Свързаните с тоталитарните служби у нас са:

1. Ангел Тодоров Русев - кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от ПП „Възраждане“;

2. Бойко Любомиров Клечков - кандидат за народен представител в 10 МИР – Кюстендил, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

3. Борис Атанасов Златарев - кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от ПП „Атака“;

4. Валентин Асенов Христов - кандидат за народен представител в 9 МИР – Кърджали и в 22 МИР – Смолян, издигнат от ПП “Българско национално обединение”;

5. Валентин Николов Вацев  - кандидат за народен представител в 25 МИР – София, издигнат от ПП „РУСОФИЛИ ЗА Възраждане НА ОТЕЧЕСТВОТО“;

6. Валентин Петков Заяков - кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

7. Вангел Димитров Арабаджиев - кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград, издигнат от КП „Изправи се БГ! Ние идваме!“;

8. Васил Иванов Събев - кандидат за народен представител в 20 МИР – Силистра, издигнат от КП „Продължаваме Промяната“;

9. Велизар Пенков Енчев - кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

10. Венцислав Ангелов Иванов - кандидат за народен представител в 24 МИР – София и в 26 МИР – София област, издигнат от ПП „МИР“;

11. Веселин Иванов Колев - кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от КП „ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ – НФСБ, БДС „РАДИКАЛИ“ и БНДС „ЦЕЛОКУПНА БЪЛГАРИЯ“;

12. Владимир Александров Чучуев - кандидат за народен представител в 12 МИР – Монтана, издигнат от ПП „РУСОФИЛИ ЗА Възраждане НА ОТЕЧЕСТВОТО“;

13. Владимир Стаменов Гърбелов - кандидат за народен представител в 22 МИР – Смолян, издигнат от КП „ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ – НФСБ, БДС „РАДИКАЛИ“ и БНДС „ЦЕЛОКУПНА БЪЛГАРИЯ“;

14. Георги Емилов Вълчев - кандидат за народен представител в 19 МИР – Русе, издигнат от КП „ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ – НФСБ, БДС „РАДИКАЛИ“ и БНДС „ЦЕЛОКУПНА БЪЛГАРИЯ“;

15. Георги Иванов Ангелов - кандидат за народен представител в 3 МИР – Варна, издигнат от ПП „ПРАВОТО“;

16. Георги Миланов Георгиев - кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от ПП „РУСОФИЛИ ЗА Възраждане НА ОТЕЧЕСТВОТО“;

17. Георги Николов Вдовичин - кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от КП ГЕРБ – СДС;

18. Георги Петров Поповски - кандидат за народен представител в 6 МИР – Враца и в 26 МИР – София- област, издигнат от КП „ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ – НФСБ, БДС „РАДИКАЛИ“ и БНДС „ЦЕЛОКУПНА БЪЛГАРИЯ“;

19. Георги Стефанов Георгиев - кандидат за народен представител в 26 МИР – София-област, издигнат от ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

20. Гошо Антов Георгиев - кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград и в 5 МИР – Видин, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“;

21. Дарин Георгиев Кинов - кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от КП „Изправи се БГ! Ние идваме!“;

22. Дауд Мехмед Ибрям - кандидат за народен представител в 19 МИР – Русе, издигнат от ДПС;

23. Дахил Мустафа Селим - кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от КП „Изправи се БГ! Ние идваме!“;

24. Денчо Стоянов Бояджиев - кандидат за народен представител в 18 МИР – Разград, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

25. Димитър Георгиев Керушев - кандидат за народен представител в 9 МИР – Кърджали, издигнат от КП „ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ – НФСБ, БДС „РАДИКАЛИ“ и БНДС „ЦЕЛОКУПНА БЪЛГАРИЯ“;

26. Емил Добрев Динев - кандидат за народен представител в 10 МИР – Кюстендил, издигнат от ПП ВОЛЯ;

27. Емил Стефанов Владимиров - кандидат за народен представител в 12 МИР – Монтана, издигнат от ПП „Атака“;

28. Емил Ценов Георгиев - кандидат за народен представител в 25 МИР – София, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

29. Ерджан Ахмед Ахмед - кандидат за народен представител в 20 МИР – Силистра, издигнат от КП „Продължаваме Промяната“;

30. Живко Емилов Чапъров - кандидат за народен представител в 19 МИР – Русе, издигнат от ПП „Възраждане“;

31. Иван Василев Хиновски - кандидат за народен представител в 23 МИР – София и в 24 МИР – София, издигнат от ПП „Има такъв народ“;

32. Иван Иванов Търпоманов - кандидат за народен представител в 13 МИР – Пазарджик, издигнат от ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“;

33. Иван Йорданов Койнарски - кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от КП ГЕРБ – СДС;

34. Красимир Дончев Каракачанов - кандидат за народен представител в 3 МИР – Варна и в 25 МИР – София, издигнат от ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

35. Максим Генов Велков - кандидат за народен представител в 20 МИР – Силистра и в 23 МИР – София, издигнат от ПП “Българско национално обединение”;

36. Мехмед Юмер Юмер - кандидат за народен представител в 20 МИР – Силистра, издигнат от ДПС;

37. Милчо Тодоров Пелов - кандидат за народен представител в 6 МИР – Враца, издигнат от "Воля";

38. Минчо Мънчев Минчев - кандидат за народен представител в 27 МИР – Стара Загора, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

39. Нако Райнов Стефанов - кандидат за народен представител във 2 МИР – Бургас и в 24 МИР – София, издигнат от ПП „РУСОФИЛИ ЗА Възраждане НА ОТЕЧЕСТВОТО“;

40. Николай Стефанов Радулов - кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от ПП „Има такъв народ“;

41. Радко Любенов Ханджиев - кандидат за народен представител в 18 МИР – Разград и в 26 МИР – София-област, издигнат от ПП „РУСОФИЛИ ЗА Възраждане НА ОТЕЧЕСТВОТО“;

42. Радко Пенчев Радев - кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от ПП „Атака“;

43. Радослав Йорданов Кутийски - кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

44. Рамадан Байрам Аталай - кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив - област, издигнат от ДПС;

45. Румен Василев Гечев - кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

46. Сандо Стефанов Захариев - кандидат за народен представител в 26 МИР – София-област, издигнат от ДПС;

47. Сашко Иванов Лозанов - кандидат за народен представител в 27 МИР – Стара Загора, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

48. Светла Стефанова Златева - кандидат за народен представител в 4 МИР – Велико Търново, издигнат от КП „НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“;

49. Сиво Петров Сивов - кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен, издигнат от КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

50. Слави Дичев Нецов - кандидат за народен представител в 6 МИР – Враца, издигнат от ПП "Воля";

51. Стефан Иванов Дедев - кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от КП ГЕРБ – СДС;

52. Стоян Витанов Витанов - кандидат за народен представител в 4 МИР – Велико Търново, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

53. Стоян Генчев Стоянов - кандидат за народен представител в 10 МИР – Кюстендил и в 24 МИР – София, издигнат от ДПС;

54. Таско Михайлов Ерменков - кандидат за народен представител в 24 МИР – София, издигнат от КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“;

55. Тома Михайлов Томов - кандидат за народен представител в 3 МИР – Варна, издигнат от КП „Продължаваме Промяната“;

56. Христо Николов Дунчев - кандидат за народен представител в 13 МИР – Пазарджик и в 28 МИР – Търговище, издигнат от ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ“;

57. Христо Панчев Смоленов - кандидат за народен представител в 22 МИР – Смолян, издигнат от ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“.

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови