Официална церемония по откриването на последен клас ядрено-магнитен резонанс, монтиран в Университетската многопрофилна болница "Св. Иван Рилски" се състоя днес в столичното лечебно заведение.
За първи път в България ще има апарат от толкова висок клас (последен за GE), а в Европа има само още 9 такива машини, съобщиха от лечебното заведение.
Апаратът е първият от този вид, който позволява бързо и адекватно скениране на цялото тяло, без каквото и да е лъчево натоварване, което го прави незаменим при оценка на терапията и проследяване на онкологично болни пациенти.
Той е специално конфигуриран за работа с деца. В него е зареден пълният пакет педиатрични програми, позволяващи най-прецизна диагностика на всички видове състояния и заболявания при децата.
Инвестицията на болницата в новата апаратура е над 6 млн. лева.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни