
Делегация от 7 евродепутати - по един от всяка политическа група в Европарламента, и 16 експерти идва в България за двудневно посещение, за да проучи на място ситуацията с върховенството на закона. Представителите на ЕП идват на 23 септември.
Социалистите ще бъдат представени от Елена Йончева.
Всички евродепутати са членове от Мониторинговата група към Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи в ЕП.
Ръководител на делегацията ще бъде София ин 'т Велд от „Обнови Европа“, която е и председател на Мониторинговата група.
Предвидени са срещи с президента Румен Радев, премиера Стефан Янев, министрите на вътрешните работи Бойко Рашков, на правосъдието Янаки Стоилов, на културата Велислав Минеков, вицепремиера за еврофондовете Атанас Пеканов, главния прокурор Иван Гешев, омбудсмана Диана Ковачева и депутати от последното Народното събрание, съобщи БНР.
Групата ще се срещне също така с представители на неправителствени организации.
Специално внимание ще бъде отделено на свободата на медиите.
Евродепутатите ще разговарят по въпроса с генералния директор на БНТ Емил Кошлуков, както и с журналисти от различни български медии.
Следете новините ни в :
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Младеж наръга момиче с нож във врата
Защо България е защитила руския олигарх Искандер Махмудов, пита ген. Атанасов
ДБ с предложения за по-нисък дълг и 3% дефицит още тази година
Катастрофа край Владая взе жертва