Борис Велчев беше преизбран за председател на Конституционния съд. Единодушно конституционните съдии са решили бившият главен прокурор да оглави съда за втори тригодишен мандат.
На заседанието са присъствали единадесет конституционни съдии. Съдия Филип Димитров е отсъствал от заседанието поради командировка в чужбина, съобщават от съда.
Велчев стана конституционен съдия през 2012 година, като кандидатурата му беше излъчена от президента Росен Плевнелиев, след като изтече мандатът му на главен прокурор.
Велчев е професор по наказателно право и доктор на юридическите науки.
Преизбирането на Велчев за председател на КС идва само ден, след като там клетва положиха нови четирима съдии - Надежда Джелепова, Павлина Панова, проф. Атанас Семов и Красимир Влахов.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен