Мъртъв кит бе изхвърлен на морския бряг край Филипините, а в стомаха му бяха открити 40 килограма пластмасови отпадъци, съобщи Би Би Си.
Бозайникът е намерен от служители на музея D'Bone Collector. Той е от вида клюномуцунест кит на Кювие и е загинал по-рано този месец.
В пост в страницата си във фейсбук от музея съобщиха, че вътрешността му е била пълна "с най-голямото количество пластмаса, което сме откривали в кит". Сред отпадъците, които е погълнал, са 16 пакета от ориз, множество торбички за пазаруване и вид торби, ползвани типично в банановите плантации. В идните дни музеят ще публикува пълен списък на откритите пластмасови предмети.
"Това е отвратително. Властите трябва да вземат мерки срещу онези, които продължават за ползват водите и океаните като кошове за боклук", допълват от музея.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Външният министър: България не просто ще участва в ЕС и НАТО, а ще допринася за стабилността и единството им
Радев предлага на НС да разреши разполагането на 8 US самолета в 'Безмер'