Опит за преврат е бил осуетен в Киев. По време на вчерашните тържества по случай Деня на Конституцията група хора се опитали да създадат "хаос с провокации", съобщават от службата за сигурност и прокуратурата на Украйна.
Според плановете демонстрацията е трябвало да завърши с окупация на парламента и сформирането на "временно правителство", гласи съвместната информация, цитирана от германската информационна агенция ДПА.
Украинските власти са задържали четирима мъже. При извършените акции са били иззети оръжия и боеприпаси. Разследването се води в град Ивано-Франковск в Западна Украйна.
В момента зоната за сигурност около правителствените сгради в Киев е отцепена. Въведени са ограничения за достъпа и за правото на демонстрации.
До 10 години затвор заплашва заподозрените, ако бъдат признати за виновни, отбелязва ДПА.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3168
1
01.07 2024 в 17:04
Божидар Божанов: Заявката за вето на санкциите е стратегическа грешка
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Мяра: Над две трети от българите се гордеят с Дара
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага