Части на американската армия са разположени в Камерун, за да помагат в боевете против ислямистите от Боко Харам, обяви президентът Барак Обама, цитиран нощес от Би Би Си.
Засега 300 военнослужещи ще водят предимно разузнавателни операции в централноафриканската страна, както от въздуха, така и на терена. Те, по думите на Обама, ще останат там толкова дълго, колкото е необходимо. Първите 90 души са били изпратени в понеделник.
В Камерун, както и в Чад, проникват терористи от ислямистката групировка, възникнала в Нигерия и вюваща от 2009 г. Тя се присъедини към „Ислямска държава” и се назовава „Западноафриканска провинция”.
Нападенията й се отличават с варварство и крайна жестокост – като на ИДИЛ, а самият израз «Боко Харам» на един от африканските езици означава «Западното образование е забранено».
Против ислямистите се сраават военни части на Нигерия, Нигер, Камерун и Чад.
Американски самолети бяха участвали миналата година в неуспешното издирване на отвлечените от едно нигерийско училище над 200 момичета. Но сега за първи път сили на САЩ се включват в преки въоръжени операции против «Боко Харам».




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15.10 2015 в 10:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
15.10 2015 в 08:12
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
15.10 2015 в 07:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни